رولزرویس ریث نسخه لومینری کالکشن معرفی شد

رولزرویس ریث نسخه لومینری کالکشن معرفی شد

سوپرلوکس سفارشی و تولید محدود رولزرویس ریث لومینری کالکشن، به لطف ۱۳۰۰ فیبر نوری، سقفی کهکشانی با ستاره‌های دنباله‌دار فراهم می‌کند.

در دنیای خودرو، رولزرویس معمولی وجود ندارد. تمام مدل‌های این برند، لوکس هستند و مخصوص خریداران ثروتمند شخصی‌سازی می‌شوند. اخیرا نسخه‌ی جدیدی از کوپه باشکوه و مجلل ریث معرفی شده است که با ویژگی‌های خاص و ارزشمند، نظر همه را جلب می‌کند. این خودرو به رنگ خاکستری شبیه به آفتاب پشت ابر نقاشی شده است و در فضای داخلی، بیشتر از هر چیز رنگ مسی را به تصویر می‌کشد. البته آنچه رولزرویس ریث نسخه‌ی لومینری کالکشن را متمایز می‌کند؛  داشتن این ویژگی‌ها نیست.

رولزرویس ریث / Rolls-Royce Wraith Luminary Collection

رولزرویس ریث / Rolls-Royce Wraith Luminary Collection

شبیه به اکثر خودروهای زیرمجموعه بی‌ام‌و، معجزه‌ی واقعی این لوکس گران‌قیمت هم در فضای داخلی مجلل آن شکل می‌گیرد؛ جایی که ساختاری متشکل از ۱۳۴۰ چراغ فیبر نوری روی سقف دیده می‌شود که تمامی آن‌ها به کمک دست چیده شده‌اند. نکته حیرت‌آور این چراغ‌های درخشان، وجود ۸ ستاره دنباله‌دار است که به‌صورت تصادفی شلیک می‌شوند. پیکربندی این ستاره‌های دنباله دار در حدود ۲۰ ساعت زمان می‌برد و بیشتر اطراف سرنشین‌های جلو و به ویژه مالک یا راننده خودرو (به تعبیر شرکت سازنده) حرکت می‌کنند. این امر به‌منظور تکریم صاحب خودرو انجام می‌شود.

Rolls-Royce   Wraith Luminary Collection

اگر دقت کنید، رنگ صندلی‌های جلو با صندلی‌های عقب متفاوت است و رولزرویس از تضاد قهوه‌ای مایل به زرد با چرم ذغالی در این قسمت‌ها استفاده کرده است. البته چرمی به رنگ صدف دریایی را هم می‌توان برای صندلی‌های پشتی سفارش داد. به‌منظور خاص‌تر شدن فضای داخلی لومینری کالکشن نسبت به سایر کوپه‌های ریث، روکشی از فولاد ضد زنگ برای تونل انتقال قدرت و پانیر درب‌ها در نظر گرفته‌اند. جالب است بدانید که برای اولین بار در تاریخ رولزرویس، قالب‌سازی بخش‌هایی از کابین ریث لومینری کالکشن، با استفاده از چوب بلوط تودُر (از جنگل‌های کشور جمهوری چک) انجام گرفته است.

رولزرویس ریث / Rolls-Royce Wraith Luminary Collection

تعداد ۱۷۶ چراغ LED در این بخش‌ها قرار دارند و باعث می‌شوند چوب تودُر، درخشان به نظر برسد. در نهایت، حکاکی نمادی از جنس فولاد ضد زنگ که به کمک دست پرداخت شده است، بر تولید محدود (۵۵ نسخه) و خاص بودن لومینری کالکشن تأکید می‌کند. پیشرانه رولزرویس ریث جدید نسبت به مدل‌های قبلی تغییری نکرده است و از همان گزینه‌ی ۶.۶ لیتری V12 قدرت می‌گیرد که به کمک دو توربوشارژر، قدرتی برابر با ۶۲۴ اسب‌ بخار تولید می‌کند. 

تولید رولزرویس ریث سری لومینری به ۵۵ دستگاه محدود شده است؛ اما قیمت نهایی آن مشخص نیست. این محصول سفارشی، مسلما گران‌تر از نمونه‌ی پایه با آستانه قیمت ۳۵۵ هزار دلار خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده