چهار موتورسیکلت جدید در سبد ام‌وی آگوستا

چهار موتورسیکلت جدید در سبد ام‌وی آگوستا

موتورسیکلت‌ساز ایتالیایی، ام‌وی آگوستا، قصد دارد طی سال‌های آینده از چهار مدل جدید موتورسیکلت در کلاس‌های مختلف رونمایی کند. 

ام‌وی آگوستا (MV Agusta) آمادگی دارد تا طی دو سال آینده فعالیت جدی‌تری داشته باشد. مدیر عامل این شرکت، جیووانی کاستلیونی، اخیرا اعلام کرد که برند ایتالیایی چندین پیشنهاد جدید برای گسترش نام تجاری خود ارائه کرده است که چهار مورد از آن‌ها برای رونمایی تا سال ۲۰۱۹ خواهد بود. از آن‌جا که پیشرانه F4 به‌عنوان پرچم‌دار فعلی این شرکت با استاندارد یورو ۴ مطابق نیست، کاستلیونی می‌گوید آگوستا به‌جای بازسازی پیشرانه قدیمی F4، قصد دارد یک پیشرانه یک لیتری بزرگ جدید معرفی کند. پیشرانه جدید با حجم ۱۰۰۰ سی‌سی آماده خواهد شد تا در اواخر امسال روی موتورسیکلت نیکد F4 یا بروتال 1000 سوار شود؛ این موتورسیکلت همراه با سه محصول دیگر آگوستا آگوستا تا سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهند شد.

MV Agusta

پس از بازطراحی آینده، موتورسیکلت آگوستا F4 به پایان خود خواهد رسید؛ همانند کاری که دوکاتی (Ducati) با نسخه نهایی 1299 پانیگیل آر (1299 Panigale R) انجام داد. ام‌وی با انتشار نسخه نهایی تحت عنوان «کلودیو» (Claudio) برای یادبود کلودیو کاستلیونی، مؤسس و پدر مدیرعامل فعلی این شرکت جشن می‌گیرد. طبق گزارش، نسخه کلودیو به‌عنوان یک موتورسیکلت جاده‌ای باکیفیت و پرسرعت با مشخصات مسابقه‌ای است که از موتورسیکلت نسخه سوپربایک برند ایتالیایی آگوستا مشتق خواهد شد. نکته‌ی جالب توجه این است که نسخه نهایی ام‌وی F4 آخرین هجوم ام‌وی آگوستا به بازار کلاس سوپربایک ۱۰۰۰ سی‌سی خواهد بود که تا سال ۲۰۲۱ برای علاقه‌مندان عرضه می‌شود. پس از آن، نسخه پرچم‌دار ام‌وی برای همیشه خداحافظی خواهد کرد و جای خود را به مدل‌ پرچم‌دار جدیدی می‌دهد.

MV Agusta 800RR

در بیانیه رسانه‌ای اخیر برای موتورسیکلت ام‌وی بروتال 800RR، مدیر عامل MV اعلام کرد که این شرکت قرار است همراه با نسخه کلودیو، از یک نسخه یک لیتری جدید بروتال نیز رونمایی کند؛ این نسخه مجهز به پیشرانه جدید ۱۰۰۰ سی‌سی خواهد شد که به‌عنوان جایگزین پلت‌فرم فعلی ام‌وی F4 معرفی می‌شود. پیشرانه جدید از مشخصات کامل موتورسیکلت‌های کلاس سوپربایک ام‌وی برخوردار خواهد بود و احتمالا یکی از چهار پیشنهاد جدید برای سال ۲۰۱۹ است که در اواخر امسال عرضه می‌شود. کاستلیونی همچنین به اصحاب رسانه گفت که ام‌وی همچنین در حال توسعه یک کافه ریسر نئوکلاسیک جدید است که برنامه‌ریزی آن برای انتشار در سال ۲۰۲۰ انجام می‌شود.

MV Agusta RVS

در تابستان سال ۲۰۱۷، ام‌وی بخش خودروهای ویژه یا سری RVS خود را کلید زد؛ کارخانه بخش RVS ام‌وی آگوستا نسخه‌های سفارشی از مدل‌های فعلی می‌سازد که البته تنها تعداد محدودی از افراد انتخابی می‌توانند تغییرات مورد نظر را روی موتورسیکلت اجرایی و آن را با قیمت گزاف سفارشی کنند. درحالی‌که برند ایتالیایی ام‌وی آگوستا همچنان به دنبال جمعیت فراوانی از سری RVS است، برنامه کارخانه باکیفیت سفارشی‌سازی هنوز هم به این شرکت کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری جذب کند. اولین نسخه آزمایشی موتورسیکلت ام‌وی آگوستا RVS #1 با نورپردازی LED سفارشی جانبی، اگزوز تیتانیومی ساخت شرکت SC پروجکت، رینگ‌های کینئو (Kineo)، مخزن سوخت تیتانیومی و تزئینات رایج عرضه می‌شود.

Alta Redshift

احتمالا بزرگ‌ترین خبری که کاستلیونی اعلام کرد، اطلاعاتی در مورد احیای برند کاگیوا (Cagiva) باشد که قرار است مدل‌هایی از موتورسیکلت سبک یا دوچرخه برقی آن توسط ام‌وی به فروش برسد. قرار است یک دوچرخه الکتریکی جدید الفنت (Elefant) به‌عنوان مدل ۲۰۱۹ عرضه شود؛ اما اگر کسی طرفدار مدل قدیمی دوچرخه الفنت باشد ممکن است چندان کیفیت مورد انتظار را از خود نشان ندهد. ظاهرا اولین مدل دوچرخه الکتریکی کاگیوا با پلت‌فرم سبک MX از آلتا ردشیت (Alta Redshift) عرضه خواهد شد. هنوز هیچ حرفی در مورد جابه‌جایی قابل مقایسه موتور الکتریکی گفته نشده است؛ اما احتمالا با مدل یک‌چهارم یا یک‌هشتم لیتر برابری می‌کند. هنوز هم دشوار است تصور کنیم که این شرکت در نهایت یک دوچرخه جاده‌ای با نام الفنت عرضه نخواهد کرد.

کاستلیونی همچنین گفت که کاگیوا یک وسیله نقلیه جدید بین دوچرخه کوهستان و موتورسیکلت کاملا برقی تولید می‌کند.

مدیر عامل ام‌وی آگوستا گفت:

من به انرژی الکتریکی و فناوری موتورسیکلت برقی اعتقاد دارم. پتانسیلی عالی در آن وجود دارد و ما در حال ایجاد پروژه دیگری با نام کاگیوا هستیم. ما روی وسایل نقلیه تفریحی سبک‌وزن، مانند دوچرخه‌های برقی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. با نگاهی به این مجموعه می‌توان دید که یک خانواده وجود دارد. این خانواده‌ای است که از یک دوچرخه معمولی تا یک دوچرخه کاملا الکتریکی وسعت دارد؛ اما تفاوت‌هایی نیز دیده می‌شود. اگر می‌خواهید به سرعت ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت برسید، یک خودرو با پیشرانه احتراق داخلی بخرید. اما من فکر می‌کنم که بازار بالقوه‌ای برای برق وجود دارد و ما می‌خواهیم در این بازار حضور داشته باشیم؛ به همین دلیل است که ما در آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

Alta Redshift

گمانه‌زنی‌هایی شده که آگوستا در حال توسعه یک پیشرانه هیبریدی الکتریکی-بنزینی جدید به‌جای دوچرخه الکتریکی است. این امر با تصویر عجیب و غریب شرکت همخوانی دارد و آن‌ها هر چیزی به خریداران می‌فروشند، تقریبا تضمین شده است که بسیار باکیفیت و عالی ساخته شود و با پیشنهادات فعلی موجود در بازار تفاوت داشته باشد.

از سوی دیگر، دوچرخه‌های کوچک را می‌توان با قیمت بسیار پایین فروخت و این کار تحت برند کاگیوا چیزی از اعتبار و حیثیت شرکت ام‌وی کم نمی‌کند. با این وجود ام‌وی قادر به جذب محدوده گسترده‌ای از نمایندگی‌ها است و دارایی خوبی محسوب می‌شود که شرکت ایتالیایی می‌تواند به‌طور جدی از آن استفاده کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع rideapart
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده