شاهکارهای مرسدس بنز کلاسیک با برند برابوس رونمایی شدند

شاهکارهای مرسدس بنز کلاسیک با برند برابوس رونمایی شدند

چهار دستگاه از ارزشمندترین خودروهای قدیمی مرسدس بنز به دست مهندسان شرکت برابوس، بازسازی شدند. این خودروها شامل مدل‌های 300SL و 280SL همراه 280SE، قیمتی فراتر از سوپراسپرت‌های چند صد هزار دلاری دارند.

بسیاری از علاقه‌مندان صنعت خودرو، شرکت برابوس را به‌عنوان یکی از مشهورترین برندهای تیونینگ و شخصی‌سازی محصولات مدرن مرسدس بنز می‌شناسند؛ اما اطلاعی از فعالیت گسترده‌ی برابوس در زمینه‌ی بازسازی مدل‌های کلاسیک و کلکسیونری ندارند. با مراجعه به وب‌سایت این شرکت آلمانی متوجه خواهید شد که حاصل کار برابوس روی مرسدس‌های قدیمی، نه‌تنها به محصولی ارزشمند و دارای قیمت نجومی منجر می‌شود، بلکه از نظر ترکیب مهندسی امروز با هنر بازسازی دقیق خودروهای کلاسیک، خیره‌کننده است.

به‌تازگی ۴ محصول از سوی برابوس معرفی شده‌اند که اصطلاحا ۶ ستاره هستند. استاندارد ۶ ستاره، از سوی برابوس برای مدل‌های کلاسیک تعیین شده است و حالت تبلیغاتی دارد؛ اما نشانه‌ی دقت بسیار بالا و کیفیت باورنکردنی این شرکت در بازسازی خودروهای قدیمی است.

مرسدس بنز 300SL گال‌وینگ

Mercedes Benz classic  300 SL

این خودروی اسپرت افسانه‌ای، با درهای بازشونده به سمت بالا و لولاهای روی سقف، همچنان الگوی بسیاری از سوپراسپرت‌های امروزی است. اولین نسخه از 300SL در سال ۱۹۵۲ معرفی شد و نمونه‌ی بازسازی شده توسط برابوس، ساخت ۱۹۵۶ است. به لطف مهندسی برابوس، پیشرانه‌ی ۶ سیلندر ۳ لیتری با قدرت ۲۱۵ اسب بخار، کاملا نو به نظر می‌رسد و احتمالا می‌تواند مثل روز اول، ظرف ۷.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و نهایت سرعت ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت داشته باشد.

قیمت 300SL گال‌وینگ، در زمان عرضه حدود ۱۱ هزار دلار بوده است؛ اما در نمونه‌ی ارائه‌شده توسط برابوس، برچسب ۲.۳۴ میلیون دلاری دارد.

مرسدس بنز 300SL رودستر

Mercedes Benz classic  300 SL

طبیعتا این محصول، مشابهت فنی زیادی با مدل گال‌وینگ دارد. نسخه‌ی رودستر از  300SLکه توسط برابوس بازسازی شده، دارای سقف پارچه‌ای جمع‌شونده و بدنه‌ی بسیار جذاب سیاه‌رنگ است.

این مرسدس بنز ساخت ۱۹۵۷، قیمت دقیقی ندارد و به بالاترین پیشنهاد فروخته خواهد شد؛ اما می‌توان اطمینان داشت که حدود ۲.۵ میلیون دلار ارزش داشته باشد.

مرسدس بنز 280SL پاگودا

Mercedes Benz classic  280 SL

به عقیده‌ی عاشقان مرسدس‌های کلاسیک،280SL بعد از 300SL، زیباترین محصول در تاریخ خودروسازی غول اشتوتگارت محسوب می‌شود. این خودرو با کد W113 بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۱ به قیمت حدود ۷ هزار دلار تولید شد و دقیقا از همان پیشرانه‌ی ۳ لیتری 300SL استفاده می‌کرد. برابوس برای این محصول هم قیمت دقیقی تعیین نکرده است؛ اما از نظر کارشناسان خودروهای کلاسیک، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار ارزش دارد.

مرسدس بنز 280SE نسخه‌ی کابریولت ۳.۵

Mercedes Benz classic  280 SE

این خودرو در نمونه‌ی استاندارد با بدنه‌ی ۴ در، همراه پیشرانه‌ی ۲.۸ لیتری در ایران نیز حضور داشت و به‌عنوان یکی از اولین خودروهای نیروی پلیس (شهربانی)، خدمت کرد. مرسدس بنز 280SE، بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۷۳ در تیراژ نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه تولید شد و یکی از محبوب‌ترین سدان‌های لوکس دنیا در زمان خود بود. نسخه‌ی توانمندتر و مجهز به پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۳.۵ لیتری، بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۲ تولید شد. این خودروی ۱۰ هزار دلاری، ۲۰۰ اسب بخار قدرت داشت و نهایت سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت فراهم می‌کرد.

نمونه‌ای از 280SE که توسط برابوس بازسازی شده، علاوه بر پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری دارای بدنه‌ی ۲ در کابریولت و سقف جمع‌شونده‌ی سفیدرنگ است. قیمت نهایی این خودرو به درخواست مشتری واقعی اعلام خواهد شد؛ اما با توجه به نمونه‌های مشابه، احتمالا بیش از ۸۰۰ هزار دلار ارزش‌ خواهد داشت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده