خودروهای زیکلات با پیشرانه‌ی شورولت کوروت تولید می‌شوند

خودروهای زیکلات با پیشرانه‌ی شورولت کوروت تولید می‌شوند

شرکت ایدون گرین در حال جذب سرمایه اولیه برای تولید خودروهای بلک کولین و زیکلات با تجهیزات فنی شورولت کوروت و قیمتی نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار است.

شرکت ایدون گرین (Eadon Green) نام خود را در نمایشگاه خودروی ژنو سال گذشته با معرفی بلک کولین (Black Cuillin) به شهرت رساند؛ این خودرو بر اساس مدلی از رولزرویس ساخته شده است. بلک کولین همانند مورگان آیرو 8 و دیگر خودروهای قبل از آن، دارای بدنه‌ای با تقلید از سبک‌های کلاسیک انگلیسی بود که روی یک بدنه‌ی مدرن قرار داده می‌شد. اما ایدون گرین در سال ۲۰۱۸ بازگشت خوبی به ژنو داشت و این بار با خودرویی اسپرت‌تر از سلف خود وارد نمایشگاه شد.

Eadon Green Zeclot / کوپه اسپرت ایدون گرین زیکلات

خودروی جدید که کوپه اسپرت زیکلات (Zeclot) نام‌گذاری شده است، تقلیدی بسیار جالب به شمار می‌رود؛ اما نه‌تنها به خاطر استفاده از نشانه‌های بصری به‌کاررفته در بلک کولین، بلکه به این دلیل که روی پلت‌فرمی مشابه با خودروی شورولت کوروت C7 گرند اسپرت سوار می‌شود. تشابه پلت‌فرم به این معنی است که همراه با بدنه فیبر کربنی، در زیر کاپوت نیز پیشرانه قدرتمند خورجینی هشت سیلندر قرار دارد. زیکلات مشابه شورولت کوروت ۴۶۰ اسب بخار قدرت و ۶۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

فلیکس ایتون، مؤسس و مدیرعامل ایدون گرین، در نمایشگاه خودروی ژنو به خبرنگار رود اند تراک گفت:

شرکت کوچک ما توانایی تولید حدود ۲۵ خودرو در طول یک سال دارد. در حین انجام تولید محدود، قیمت هر خودرو به حدود ۵۵۰ هزار پوند (۷۷۰ هزار دلار) نیز خواهد رسید. اگر شرکت تصمیم داشته باشد که تنها پنج نمونه از این خودرو تولید کند، قیمت زیکلات به رقمی حدود یک میلیون پوند می‌رسد. از لحاظ قیمت‌گذاری، اساسا هزینه قطعات، ابزارآلات و فرآیند تولید، بر تعداد مشتریان تقسیم می‌شود. ما مشتریانی داریم که یکی از آن‌ها در ژنو و دیگری در کانادا زندگی می‌کنند؛ آن‌ها منتظر عرضه محصولات ما هستند و حاضرند برای خرید خودروی بلک کولین تا دو میلیون پوند (۲.۸ میلیون دلار) بپردازند.

بسیاری از جزئیات فرآیند تولید خودروی اسپرت زیکلات هنوز مبهم است؛ اما به نظر می‌رسد ایتون و تیم طراحی این شرکت عزم خود را برای آغاز تولید کوپه اسپرت زیکلات جزم کرده‌اند. اگرچه مشتریان علاقه‌مند زیادی سرتاسر جهان وجود دارند که متمایل به خرید خودروی تقلیدی بلک کولین هستند؛ اما به نظر می‌رسد که به این زودی وارد خط تولید ایدون گرین نخواهد شد. 

Eadon Green Zeclot / کوپه اسپرت ایدون گرین زیکلات

ایتون گفت:

بلک کولین برای اتمام فرآیند تولید خود به دو میلیون پوند دیگر نیاز دارد و تا پیدا شدن مشتریان مصمم نمی‌توان با قاطعیت از آغاز تولید صحبت کرد. من نمی‌خواهم در این وضعیت اقتصادی خود را زیاد درگیر کنم و ابتدا تولید بلک کولین را به اتمام می‌رسانم، سپس از هزینه‌های به‌دست‌آمده برای شروع ساخت خودروی اسپرت زیکلات استفاده خواهیم کرد.

Eadon green

حضور در نمایشگاه‌های معتبر جهانی فرصت مناسبی برای بازاریابی و جذب سرمایه شرکت‌های کوچک فراهم می‌کند. ایدون گرین نیز از این قاعده مستثنا نیست و برای جذب سرمایه اولیه در فرآیند تولید خود با دستی پر به نمایشگاه خودروی ژنو آمده است. با این حال قیمت بالای خودرو، به‌عنوان مانعی بزرگ پیش روی مراحل تولید قرار دارد. اگرچه تیراژ محدود به‌عنوان عامل بازدارنده در فرآیند تولید عمل می‌کند؛ اما همین مسئله باعث افزایش کیفیت ساخت می‌شود که برای مجموعه‌داران علاقه‌مند بسیار جذاب خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده