جزئیات پورشه میشن E کراس توریزمو منتشر شد

جزئیات پورشه میشن E کراس توریزمو منتشر شد

کراس‌اور مفهومی و تمام برقی پورشه با نام کامل میشن E کراس توریزمو، تنها با ۱۵ دقیقه شارژ باتری، مسافت ۴۰۰ کیلومتر را طی می‌کند.

به جرات می‌توان گفت که گروه فولکس‌واگن با معرفی کراس‌اورهای بدیع خود همواره در این کلاس نقش پررنگی ایفا کرده است. از اشکودا اکتاویا گرفته تا فولکس‌واگن گلف برقی و پاسات آلترک و در نهایت آئودی A4 و A6، همگی بر این موضوع مهر تأیید می‌زنند. اما شنیده‌ها خبر از آن می‌دهند که غول خودروسازی آلمان قرار است در آغاز دهه‌ی پیش رو عضو جدیدی به این خانواده اضافه کند تا خودروی مفهومی میشن E کراس توریزمو به یک مدل تولید انبوه تبدیل شود.

در حقیقت، پورشه در نمایشگاه ژنو امسال از تولید یک نمونه جاده‌ای خبر داده است و حالا با انتشار کلکسیونی از چند ویدیو جزئیات بیشتری در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد و بر تولد یک مدل جدید از سدان میشن E، از سال ۲۰۱۹ تأکید دارد.

Porsche Mission E Cross Turismo Concept

برخلاف سایر واگن‌های مذکور که پیشرانه درون‌سوز دارند، کراس توریزمو تمام برقی است و پورشه ادعا می‌کند که مشخصات فنی محصول نهایی به مدل مفهومی بسیار نزدیک خواهد بود و به احتمال زیاد مدل مشن E هم پیرو همین قاعده است. هر دو سدان پیشرانه برقی با معماری ۸۰۰ ولتی دارند که قدرت ترکیبی بیش از ۶۰۰ اسب‌بخار یا ۴۴۰ کیلووات را رقم می‌زند.

Porsche Mission E Cross Turismo Concept

در مورد مدل کراس توریزمو،‌ سیستم برقی با آلایندگی صفر برای رساندن خودرو از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در ۳.۵ ثانیه، قدرت کافی دارد و در زمانی کمتر از ۱۲ ثانیه هم جهش از صفر تا ۲۰۰ کیلومتربرساعت را رقم می‌زند. به لطف قابلیت شارژ سریع باتری پک، با شارژ ۱۵ دقیقه‌ای خودرو را در طی مسافت ۴۰۰ کیلومتر یاری می‌دهد. البته این مسافت کارکرد طبق سیکل رانندگی اروپایی جدید (NEDC) است که به زودی منسوخ می‌شود و صد درصد صحت ندارد. زمانی که باتری لیتیوم یونی کاملا شارژ شود، به ادعای پورشه، این خودرو مسافت ۵۰۰ کیلومتر را (بر اساس NEDC) می‌پیماید.

Porsche Mission E Cross Turismo Concept

در زمینه استایل و طراحی ظاهری توقع تغییر زیادی از مدل میشن E کراس توریزمو نسبت به دیگر محصولات پورشه نداریم و احتمالا بیشتر تغییر و تحولات در داخل اتاق اتفاق خواهد افتاد.

در صورتی که شایعات صحیح باشد؛ از اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی این خودرو آماده فروش می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

تهیه شده در زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده