مرسدس بنز کلاس G با آپشن‌های AMG، معرفی شد

مرسدس بنز کلاس G با آپشن‌های AMG، معرفی شد

شاسی‌بلند مرسدس AMG G63 مدل ۲۰۱۹ به زودی در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی خواهد شد و اولین نمونه تولیدی آن تا پایان سال ۲۰۱۸ وارد بازار جهانی می‌شود.

حدود یک ماه از معرفی آخرین مدل شاسی‌بلند کلاس G مرسدس بنز می‌گذرد. در حال حاضر مرسدس خبر از تولید نسخه جدیدی از شاسی‌بلندهای خود می‌دهد و به زودی باید شاهد نسخه‌ی AMG مدل G63 باشیم. این‌طور که گفته می‌شود، زمان صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت G63، تنها ۴.۴ ثانیه طول می کشد و یک ثانیه از نسل گذشته‌ی خود سریع‌تر است.

2019 Mercedes-AMG G63 / شاسی‌بلند مرسدس AMG G63

فکر می‌کنید شاسی‌بلند مرسدس G63 چگونه می‌تواند به اندازه‌ی یک سوپراسپرت، سریع باشد؟ در زیر کاپوت خودرو پیشرانه خورجینی هشت سیلندر ۴.۰ لیتری بی‌توربو از مدل‌های سابق G63 حفظ شده است، که قادر خواهد بود ۵۷۷ اسب بخار تولید کند. قدرت مدل جدید، در مقایسه با نسل قبلی G63، تنها ۱۴ اسب بخار  بهبود یافته است، اما به لطف کاهش وزن به میزان ۱۷۴ کیلوگرم، عملکرد بهتری ارائه می‌دهد. 

2019 Mercedes-AMG G63 / شاسی‌بلند مرسدس AMG G63

اگر دقت کنید ۵۷۷ اسب بخار شاسی‌بلند مرسدس AMG G63 با پیشرانه‌ی AMG GT R مشابهت دارد، اما تفاوتی نیز دیده می‌شود. پیشرانه می‌تواند ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند که تقریبا ۱۰۰ نیوتن متر بیش از مدل GT R و حدود ۶۰ نیوتن متر بیش از نسل قبلی AMG G63 است. تمام این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا شاسی‌بلند جعبه‌ای‌شکل مرسدس AMG بتواند عملکردی بهتر از بسیاری سدان‌های اسپرت به نمایش بگذارد.

قدرت پیشرانه از طریق جعبه دنده اتوماتیک اسپیدشیفت AMG TCT به چرخ‌ها منتقل می‌شود که حالت کنترل کاملا دستی هم در آن وجود دارد. در این سیستم پدال کلاچ وجود ندارد و کنترل کلاچ توسط مکانیزم رایانه‌ای انجام می‌شود که دکمه‌های آن در فرمان خودرو قرار دارند. سیستم تمام چرخ محرک AMG 4MATIC به چرخ‌های عقب ۶۰ درصد از قدرت پیشرانه را منتقل خواهد کرد، در حالی که سیستم تعلیق قابل‌تنظیم و انطباقی خودرو عملکرد این شاسی‌بلند را برای حرکت در جاده و مسیرهای آف‌رود بهینه‌سازی می‌کند. البته بیش‌تر تنظیمات خودرو را می‌توان به کمک توابع انتخاب پویای AMG سفارشی کرد، که چهار گزینه سفارشی در منو دارد و گزینه‌ی پنجم می‌تواند توسط راننده شخصی‌سازی شود.

از لحاظ بصری شاسی‌بلند مرسدس AMG G63 به وضوح با جلوپنجره مشبک میله‌ای عمودی برجسته شده است؛ کمربند جلو با ورودی‌های هوای بزرگ‌تر طراحی‌ شده است، در حالی که گلگیرها برای رینگ‌های ۲۲ اینچی، کمی بزرگ‌تر ساخته می‌شوند. سیستم اگزوز فعال بازسازی شده برای خروج صدای پیشرانه خورجینی هشت سیلندر از طریق لوله‌های خروجی جانبی همراه با دو تنظیم صوتی نصب شده است؛ در حالت اول صدای نرم و آرام خارج می‌شود و در حالت دوم سروصدای خشن‌تری متناسب با پیشرانه قدرتمند AMG به گوش می‌رسد. آرم اختصاصی، پادری‌های AMG، کالیبرهای ترمز قرمز همراه با ترمز‌های دیسکی سوراخ‌شده بخشی از تغییرات شاسی‌بلند مرسدس AMG G63 هستند. 

2019 Mercedes-AMG G63 / شاسی‌بلند مرسدس AMG G63

هنگامی که شاسی‌بلند مرسدس AMG G63 اواخر سال جاری وارد بازار شود، مرسدس بنز حالت منحصر بفرد "نسخه ۱" این خودرو را ارائه می‌دهد که به عنوان پرچم‌دار سری G-Class خدمت خواهد کرد. نسخه ۱ با توجه به پکیج انحصاری از رنگ سیاه با نوارهای خاکستری مات و خطوط قرمز روی آینه‌ها بهره می‌برد. همچنین پکیج AMG Night برای تطابق بیش‌تر با رنگ انحصاری G63، همراه با چراغ‌های جلو و عقب رنگی، و رینگ‌های ۲۲ اینچی سیاه در دسترس خواهد بود.

شاسی‌بلند مرسدس AMG G63 مدل ۲۰۱۹ اواخر اسفند امسال در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی خواهد شد. هنوز قیمت این خودرو مشخص نشده است، اما  پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵۰ هزار دلار، فروخته شود. در آینده خبرهای بیش‌تری از G63 خواهیم شنید.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید