بازتولید ۲۵ دستگاه جگوار D-Type کلاسیک

بازتولید ۲۵ دستگاه جگوار D-Type کلاسیک

دپارتمان ویژه‌ی جگوارلندرور کلاسیک قصد دارد تا با تولید مجدد ۲۵ دستگاه از مدل قدیمی و افسانه‌ای D-Type، برنامه‌ی ساخت ۱۰۰ دستگاه آن را با قیمتی در حدود ۱.۵ میلیون دلار، به اتمام برساند.

شرکت بریتانیایی جگوار در ادامه برنامه‌های ویژه‌ی خود جهت احیای مدل‌های کلاسیک، مدل مسابقه‌ای و افسانه‌ای D-Type را بازتولید می‌کند. نسخه‌ی پروتوتایپ مدل بازتولید شده، در جریان همایش خودروهای کلاسیک پاریس به نمایش گذاشته خواهد شد.

D تایپ با سه پیروزی پیاپی در سری مسابقات ۲۴ ساعته‌ی لمانز در سال‌های ۱۹۵۵،۱۹۵۶ و ۱۹۵۷، یکی از مهم‌ترین خودروهای مسابقه‌ای در اواخر دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی بود. مقامات جگوار قصد داشتند ۱۰۰ دستگاه از این خودروی زیبا را تولید کنند که نهایتاً تولید دی تایپ به ۷۵ دستگاه محدود شد. حالا اما پس از گذشت بیش از ۶۰ سال، ۲۵ دستگاه باقی‌مانده‌ تولید خواهد شد. خریداران خوش‌شانس این مدل، امکان انتخاب از بین دو مدل با اندازه‌‌ی دماغه‌ی مختلف (مدل ۱۹۵۵ و ۱۹۵۶) را خواهند داشت.


Jaguar D-Type / جگوار دی تایپ

علاوه بر این، امکان انتخاب پیشرانه‌ی مختلف نیز وجود دارد. نیتن هویت، مدیر ارتباطات شعبه‌ی آمریکای شمالی جگوار لندرور گفت:

این مورد در مراحل نهایی سفارش مشتری تکمیل می‌شود و احتمالاً دو پیشرانه‌ی ۳.۴ و ۳.۸ لیتری برای مدل‌های دماغه بلند ۱۹۵۶ در دسترس باشد.

قیمت این ۲۵ نسخه به‌طور رسمی اعلام نشده است که البته با توجه به وجود نسخه‌های متفاوت با مشخصات مختلف، تنوع قیمت خواهد داشت. با این‌حال حداقل ارزش این خودروی کلاسیک پرافتخار بریتانیایی، یک میلیون پوند (حدود یک میلیون ۳۹۰ هزار دلار) تخمین زده می‌شود که درمقایسه با قیمت فعلی مدل‌های تولیدی ۶۰ سال پیش، بسیار رقم کمتری است. نسخه‌ی اصلی جگوار D تایپ برنده‌ی مسابقات لمانز سال ۱۹۵۶، در سال ۲۰۱۶ با قیمت ۲۱ میلیون و ۷۸۰ هزار دلار به فروش رفت.

Jaguar D-Type / جگوار دی تایپ


برنی اکلستون، رئیس سابق مسابقات فرمول یک نیز یک دستگاه جگوار D تایپ دارد. این مدل ماه گذشته با قیمت پیشنهادی ۱۲ میلیون دلار مواجه شد که البته اکلستون با فروش جواهر جگوار موافقت نکرد. D تایپ به دلیل کمیاب بودن، افتخارات آن در مسابقات اتومبیلرانی و طراحی بدنه، یکی از خاص‌ترین خودروهای کلاسیک دنیا است.

تیم هنینگ، رئیس بخش کلاسیک جگوار لندرور گفت:

فرصت ادامه‌ی داستان موفقیت‌آمیز D تایپ با تکمیل پروژه‌ی تولید ۱۰۰ دستگاه آن، یکی از آن کارهای تکرار نشدنی است که متخصصان ما در بخش کلاسیک جگوار لندرور با افتخار آن را به انجام می‌رسانند.

Jaguar D-Type / جگوار دی تایپ

تمام ۲۵ دستگاه تولیدی D تایپ توسط دستان اعضای تیم جگوار لندرور کلاسیک ساخته و مونتاژ خواهد شد. این تیم با استفاده از روش ساخت و توضیحات مدل اصلی این‌کار را انجام خواهند داد تا D تایپ امروز با مدل کلاسیک کاملاً مشابه باشد. در واقع بخش کلاسیک جگوار لندرور با بازتولید مدل‌های کلاسیک E تایپ (۶ دستگاه)، ۹ دستگاه XKSS، چند مدل رنجرور کلاسیک، نسل اول لندرور و جگوار E تایپ سری اول کیفیت و توانایی خود را به اثبات رسانده است.


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید