فورد F-450 قوی‌تر می‌شود

فورد F-450 قوی‌تر می‌شود

فورد برای سال ۲۰۱۸ مدل F-450 را با پیشرانه‌ی ۱۲۶۷ نیوتن‌متر معرفی خواهد کرد تا این خودرو را تبدیل به قوی‌ترین محصول در کلاس خود کند.

رقابت بر سر اسب بخار امروزه در میان خودروسازان بسیار متداول است و این رقابت در بین خودروسازان دیترویدی نیز به شدت ادامه دارد. باید بدانید که رقابت در تولید قدرت بیشتر تنها به دنیای سوپر اسپرت‌ها با شتاب‌های خیره‌کننده‌ محدود نمی‌شود بلکه وانت بارها و خودروهای پیکاپ نیز در این خصوص با یکدیگر رقابت دارند.

فورد به‌تازگی پیشرانه ۶.۷ لیتری V8 را معرفی کرده است که روی فورد F-450 سوپر دیوتی مدل ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد. خریداران فورد سوپر دیوتی همیشه انتظار بهترین‌ها را دارند، به همین خاطر فورد برای سال ۲۰۱۸ اسب بخار و گشتاور بیشتری از پیشرانه دیزلی ۶.۷ لیتری این خودرو بیرون کشیده است تا به این ترتیب F-450 تبدیل به قوی‌ترین و پرگشتاورترین وانت سنگین در کلاس خود باشد. تاد اسکرت، مدیر بخش بازاریابی فورد، در این خصوص گفته است: «ما مدل F-450 جدید را در مدل 4X2 نیز به بازار عرضه می‌کنیم تا به این ترتیب این خودرو دارای بهترین توان حمل بار و یدک کشی در کلاس خود باشد.»

فورد F-450

پیشرانه خودرو می‌تواند ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۲۶۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این قدرت و گشتاور بیشتر به خاطر استفاده از سرسیلندر جدید حاصل شده است.  مدل ۲۰۱۸ F-450 تقریباً ۱۰ درصد قدرت و گشتاور بیشتری دارد و حالا فورد می‌تواند ادعا کند که این خودرو در کلاس خود دارای بالاترین قدرت است. رقبای فورد اف ۴۵۰، شورولت سیلورادو HD با پیشرانه‌ی ۶.۶ دیزلی دورامکس و دوج رم با مدل ۶.۷ لیتری دیزلی کامینز هستند. فورد، ۵ اسب بخار از شورولت قوی‌تر و گشتاور آن ۷ نیوتون متر بیشتر از دوج است.

فورد F-450 سوپر دیوتی جدید می‌تواند تریلری با وزن ۱۵.۵ تن را یدک بکشد که بهترین در کلاس خود است. با قلاب یدک‌کشی عادی، این خودرو ‌می‌تواند تریلری با وزن ۹۵۰۰ کیلو گرم را با خود یدک بکشد. ضمن اینکه قابلیت بارگیری این خودرو به ۳۳۰۰ کیلوگرم می‌رسد که از این نظر برترین در کلاس خود است. باید گفت که فورد F-450 مدل ۲۰۱۸ یک رقیب سرسخت و قدرتمند در این کلاس است و به گفته‌ی فورد، این خودرو برای مشتریانی طراحی شده است که تریلرهای بزرگی را با وانت خود یدک می‌کشند و بیشتر این خودرو در سایت های کارگاهی کاربرد دارد؛ البته قیمت این خودرو نیز نسبت به قبل کمی افزایش پیدا کرده و امسال مدل پایه‌ آن که به‌صورت دیفرانسیل عقب است، با قیمت پایه ۵۲ هزار و ۸۳۰ دلار عرضه می‌شود. اما گران قیمت‌ترین مدل این خودرو که مدل 4WD Limited است ،می‌تواند صد هزار دلار قیمت داشته باشد.

در ادامه می‌توانید گالری تصاویر و تیزر معرفی این خودرو را مشاهده کنید.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید