دوچرخه فوق سبک استون مارتین رونمایی شد

دوچرخه فوق سبک استون مارتین رونمایی شد

محصول همکاری شرکت‌های استورک و استون مارتین فقط ۶ کیلوگرم وزن دارد. این دوچرخه‌ی سرعتی به تعداد محدود ۱۰۷ نسخه تولید خواهد شد.

استون مارتین اولین یا آخرین برند خودروسازی نیست که از دوچرخه‌ تولید محدود رونمایی می‌کند. دپارتمان محصولات سفارشی استون مارتین، با همکاری شرکت استورک آلمان، دوچرخه‌‌ی بسیار سبکی طراحی کرده‌اند که فاسناریو.۳ (Fascenario.3) نام دارد. سه ویژگی بارز این محصول، استحکام، آیرودینامیک و راحتی هستند. فاسناریو.۳ به تعداد ۱۰۷ نسخه روانه بازار جهانی خواهد شد.

طراحی با استفاده از «فناوری نانوکربن» باعث می‌شود قاب این دوچرخه فقط ۷۷۰ گرم وزن داشته باشد. در کنار سایر اجزاء از قبیل ترمزها، چرخ‌ها، تایرها و دنده‌ها، فاسناریو فقط ۶ کیلوگرم وزن دارد که البته نشانه‌ی ضعف این دوچرخه نیست. فاسناریو در آزمون‌های صنعتی ثابت کرده است که استانداردهای مورد انتظار استون مارتین و استورک را دارد و از دوام قاب این دوچرخه اطمینان حاصل شده است. دوچرخه تولید محدود استون مارتین به سیستم تعویض‌ دنده بی‌سیم SRAM مجهز شده است. به این ترتیب راننده می‌تواند به کمک اهرم‌های سمت چپ و راست، دنده عوض کند (مشابه خودروهای اسپرت استون مارتین).

دوچرخه استون مارتین Aston Martin Bicycle

در کنار قاب سبک، استون مارتین از عناصر طراحی منحصربه‌فردی (به دست تیم ارائه‌دهنده سرویس شخصی‌سازی Q) در این محصول استفاده کرده است. پرداخت آرژنتوم نِرو (Argentum Nero) و رنگ‌آمیزی منحصر‌به‌فرد فاسناریو باعث می‌شود بسته به نور محیط از خاکستری درخشان تا سبز و نقره‌ای، جلوه‌‌ای متفاوت ارائه دهد. این رنگ‌آمیزی در واقع یادآور مشخصه‌های مسابقه‌ای استون مارتین است و در آینده برای وسیله‌ نقلیه‌ای که هر دو شرکت روی‌ آن کار می‌کنند، دیده خواهد شد.

دوچرخه استون مارتین Aston Martin Bicycle

دوچرخه استون مارتین اولین بار در رویداد رولر کلاسیک ۲۰۱۷ در خانه ویکتوریای لندن به معرض دید عموم در‌می‌آید. شرکت سازنده از انتشار قیمت این وسیله‌ نقلیه خودداری کرده است؛ ولی انتظار نمی‌رود که فاسناریو.۳ ارزان باشد. مارکوس استورک در تحسین این پروژه می‌گوید: 

این احتمالا بهترین دوچرخه ساخته‌شده در تاریخ است که نام یک خودروساز را یدک می‌کشد.

نظر شما در مورد فاسناریو.۳ چیست؟

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید