ولوو تراکس سوئد به دنبال تولید خودروی سنگین در ایران

ولوو تراکس سوئد به دنبال تولید خودروی سنگین در ایران

مدیران عامل شرکت‌های ولوو تراکس و سایپا در مراسم تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی ولوو، نسبت به انعقاد قرارداد مشترک و توسعه همکاری‌ ابراز امیدواری کردند.

در مراسم تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی ولوو در تهران، مدیرعامل ولوو تراکس سوئد ضمن ابراز تمایل به توسعه همکاری‌ این شرکت و سایپا در قالب قراردادی جدید و مشترک، بر ضرورت برنامه‌ریزی جهت افزایش سطح همکاری‌ بین این شرکت و گروه سایپا در زمینه تولید خودروهای تجاری تأکید کرد. در این مراسم علاوه بر مدیرعامل ولوو تراکس، معاون گروه خودروسازی ولوو نیز بر لزوم ادامه همکاری با سایپا تأکید کرد و از تمایل گروه ولوو به تولید خودروهای تجاری و سنگین در ایران در قالب شرکت‌های سرمایه‌گذاری مشترک خبر داد.

مهدی جمالی، مدیرعامل سایپا نیز با استقبال از انعقاد قرارداد جدید با ولوو سوئد، از آمادگی گروه خودروسازی سایپا برای رهبری بازار خودروهای تجاری کشور و صادرات محصولات مشترک با شرکت‌های بزرگ خودروساز جهانی از جمله ولوو خبر داد.

کلاس نیلسون، مدیرعامل شرکت ولوو تراکس سوئد، ضمن حضور در مراسم تحویل ۷۵ هزارمین کامیون تولیدی این شرکت معتبر سوئدی گفت:

ولوو تراکس فعالیت خود را از سال ۱۹۳۴ با مجموعه‌ای از خودروهای باکیفیت، ایمن و کم‌مصرف آغاز کرد و از سال ۱۹۸۴، شرکت سایپا دیزل به‌عنوان نماینده رسمی محصولات این شرکت در ایران شناخته می‌شود. بیش از ۳۰ سال است که در ایران فعالیت داریم؛ اما به‌واقع می‌توانیم امروز را نقطه عطفی در روابطمان با شرکت سایپا دیزل تلقی کنیم. باید بپذیریم که اقتصاد ایران رو به پیشرفت است و در این راه، حمل و نقل جاده‌ای نقش بسزایی خواهد داشت.

نیلسون با بیان این مطلب که برای مردم ایران تولید خودروهای ایمن، باکیفیت و سازگار با محیط زیست بسیار اهمیت دارد؛ خاطرنشان کرد:

به دنبال انتقال تکنولوژی‌های خود به کشورهای متعدد از جمله ایران هستیم. به‌عنوان مثال خودروی ولوو FH500 در جایگاه یکی از مهم‌ترین محصولات ولوو در ایران، با همان کیفیت مشابه نمونه‌ی عرضه‌شده در اروپا تولید می‌شود.

۲۰ درصد از کامیون‌های وولو FH در ایران ساخته می‌شوند

volvo fh

مدیرعامل شرکت ولوو تراکس در مورد برنامه‌های این شرکت در راستای انتقال تکنولوژی و فناوری روز خودروهای سنگین و کشنده به ایران، اعلام کرد:

یکی از مهم‌ترین محورهای مذاکرات ما با مدیران شرکت سایپا در همین زمینه بوده است. توجه داشته باشید که حدود ۲۰ درصد کامیون‌های سری FH ولوو در ایران تولید می‌شوند و در اولین گام، برنامه‌ی ما افزایش این میزان به ۳۰ درصد در آینده نزدیک خواهد بود. به‌زودی نسبت به انتقال فناوری در حوزه تولید پیشرانه‌ و جعبه‌دنده در ایران اقدام می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد از امکانات صادراتی ایران در جهت صادر کردن محصولات ولوو به کشورهای منطقه و آفریقایی کمال بهره را ببریم.

در مذاکرات انجام‌شده بین شرکت سایپا و ولوو تراکس سوئد، طرفین صحبت‌های سازنده‌ای در زمینه ایجاد بستر مناسب برای تأسیس شرکت سرمایه‌گذاری مشترک در جهت شروع فصل جدیدی از همکاری بین دو شرکت داشتند و بر لزوم پیگیری تعهدات دو طرف در اسرع وقت تأکید کردند.

منبع تسنیم

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید