رونمایی میتسوبیشی از خودروی مفهومی امیرای ۴

رونمایی میتسوبیشی از خودروی مفهومی امیرای ۴

میتسوبیشی از خودروی مفهومی امیرای ۴ برای حضور در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی کرد.

خودروی الکتریکی و مفهومی میتسوبیشی امیرای ۴ (Mitsubishi Emirai 4) پیش از اولین حضور در نمایشگاه خودروی توکیو توسط شرکت میتسوبیشی الکتریک رونمایی شد. خودروی مفهومی امیرای 4 که مجهز به فناوری کمک راننده مخصوص شرکت میتسوبیشی است، یک رودستر آینده‌محور است که به سمت فناوری‌های الکتریکی، رانندگی خودران و خودروی متصل حرکت می‌کند.

هیچ جزئیاتی در مورد اینکه قدرت این خودروی مفهومی از چه چیزی تأمین می‌شود، وجود ندارد؛ اما چندین ویژگی رابط انسان و ماشین (HMI) مانند صفحه نمایش روسری با واقعیت افزوده، یک دستگیره کشویی برای تعویض کارکردهای مختلف خودرو و نمایش تصاویر متقابل در این خودروی مفهومی وجود دارد. قابلیت نمایش تصویر متقابل یک فناوری است که تصاویر سه‌بعدی از محیط اطراف را با استفاده از آینه‌ها و پنل‌های ال‌سی‌دی ایجاد می‌کند. استفاده از این فناوری‌ها باعث می‌شود که راننده مجبور شود چشم‌های خود را در جاده نبندد و دچار خواب‌آلودگی و چرت زدن نشود.

مفهومی میتسوبیشی امیرای 4

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این خودروی مفهومی سیستم سنجش راننده است که از یک دوربین داخلی با زاویه دید وسیع برای نظارت بر راننده و مسافر استفاده می‌کند. با شناسایی سر و موقعیت اشخاص، سیستم تعیین می‌کند که آیا راننده در پشت فرمان وضعیت خطرناک دارد یا خیر؛ و در صورت کاهش هشیاری راننده می‌تواند حالت رانندگی دستی را به حالت رانندگی خودکار (خودران) تغییر دهد.

در نهایت، حسگرهایی در بدنه‌ی خودرو وجود دارند که می‌توانند هنگامی که یک در خودرو در حال باز شدن باشد، شاخصی را که روی جاده انداخته شده است فعال کنند و شاخص دیگری نیز روی بدنه‌ی خودرو می‌اندازند تا به خودروها و عابران پیاده اخطار و هشدار بدهند.

مفهومی میتسوبیشی امیرای 4

امیرای ۴ دومین خودروی مفهومی است که میتسوبیشی حضورش را برای نمایشگاه خودروی توکیو تأیید کرده است؛ اولین خودروی مفهومی الکتریکی میتسوبیشی، خودروی مفهومی خودران و الکتریکی ای-ولوشن (تصویر بالا) است که به نظر می‌رسد برای پیش‌نمایش تکامل آینده آرم تجاری این شرکت باشد.

منبع caradvice

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید