مدل مفهومی کیا پروسید، معرفی شد

مدل مفهومی کیا پروسید، معرفی شد

شرکت خودروسازی کیا موتورز، مدل مفهومی پروسید را معرفی کرد تا برای رقابت با فست‌بک‌های آلمانی، ایده‌پردازی کند.

حاصل کار تیم اروپایی طراحی کیا، مدل مفهومی پروسید (Proceed) است، که نشانگر تغییرات نسل بعدی و بزرگ‌تر از مدل سید (cee'd) خواهد بود. در این خودروی مفهومی که طرح بدنه‌ی جدیدی به نمایش می‌گذارد، ظاهر پرانرژی پروسید، با طرحی خشن‌تر و جذاب‌تر ترکیب شده است تا با سلیقه‌ی نسل جدیدِ راننده‌ها همخوانی داشته باشد.

Kia Proceed Concept

گریگوری گیلام، رئیس بخش طراحی اروپای کیا موتورز، می‌گوید:

از آنجایی که بیشتر رانندگان اروپایی به دنبال یک خودروی توانا به عنوان جایگزین هستند، تصمیم گرفتیم مدل جدیدی به خانواده‌ی سید اضافه کنیم. مدل مفهومی پروسید، نمایانگر هیجان و انرژیِ نسل جدید پروسید برای رانندگانی است که خواستار عملکرد بهتر هستند.

نیمرخ مدل مفهومی پروسید با نقش خاصی طراحی شده است. فریم پنجره‌ی پویا، به دنبال نوار سقف، به سمت پنجره عقب کشیده شده و با یک طرح خنجرِ مزین به نشان GT، ستون میانی بدنه تکمیل شده است. رکاب بزرگ و باریک، جریان هوا را از بدنه‌ی عضلانی عبور می‌دهد و به عقب خودرو هدایت می‌کند. نمایش نیمرخ کیا پروسید، با رینگ‌های ۶ پره‌ی ۲۰ اینچی به اتمام می‌رسد.

Kia Proceed Concept

 امروزه چراغ‌های روشنایی روز (Daytime) جزو عناصر کلیدی شخصیت یک خودرو شده‌اند؛ اما کیا پروسید ویژگی جدیدی به نام لومین‌لاین (Luminline)، ارائه می‌دهد. این ویژگی به هنگام نزدیک شدن راننده به خودرو، بخش خارجی پنجره‌ها را روشن می‌کند و نمای فست‌بک بدنه را به نمایش می‌گذارد.

طرح سقف پروسید مستقیماً به صندوق عقب متصل و با مجموعه‌ای از دریچه‌های هوا ترکیب می‌شود. در عقب نیز طرح چراغ‌ها، از فلز فرومگنتیک مذاب الهام گرفته شده است.

Kia Proceed Concept

ممکن است طرح بدنه و ابعاد مدل مفهومی کیا پروسید جدید باشد؛ ولی بسیاری از نقش و نگارهای مدل‌های کیا، در طراحی بدنه‌ی آن استفاده شده است. جلوپنجره و شیشه‌ی جلو معروف کیا، طرح کاپوت الهام گرفته‌شده از مدل استینگر و مجموعه‌ای از انحناها بخشی از این موارد هستند. تمام بخش‌های بدنه، نمایانگر یک خودروی مدرن محصولِ شرکت کیا هستند. رنگ قرمز این مدل مفهومی موسوم به قرمز گدازه‌ای است که با ترکیب دستیِ از چند لایه رنگ سیاه، نقره‌ای کروم و قرمز به وجود آمده است.

مدل مفهومی کیا پروسید در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد شد.

 


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید