افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت نهایی دنا پلاس

افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت نهایی دنا پلاس

گروه صنعتی ایران خودرو پیش از تحویل اولین سری از محصول جدید خود یعنی دنا پلاس، قیمت نهایی این خودرو را ۲ میلیون تومان افزایش داد.

درحالی‌که در پیش‌فروش اولیه خودروی دنا پلاس، قیمت نهایی این خودرو از طرف گروه صنعتی ایران خودرو ۴۶ میلیون تومان اعلام شده بود؛ با توجه به مصوبه اخیر شورای رقابت مبنی بر مجوز افزایش قیمت برخی از خودروهای تولید داخل، این محصول جدید ایران خودرو نیز افزایش قیمت تجربه کرده است و با قیمت نهایی ۴۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان به خریداران تحویل خواهد شد. دعوت‌نامه‌های ارسالی برای متقاضیان نیز با این قیمت جدید صادر خواهد شد.

خودروی دنا پلاس به‌نوعی فیس‌لیفت شده نسخه‌ی قدیمی این خودرو محسوب می‌شود که با بهبودهای جزئی همراه است. استفاده از چراغ LED، دوربین عقب و سیستم چندرسانه‌ای جدید از جمله تغییرات نسخه به‌روز شده دنا هستند؛ هرچند تغییرات فاحشی در نسل جدید این خودرو دیده نمی‌شود. بدنه دنا پلاس نیز با خطوط انحنا‌دار، چهره‌ای مدرن‌تر به این محصول جدید ایران خودرو داده است.

دنا پلاس همانند نسخه پیشین خود مجهز به پیشرانه ۱.۶ لیتری چهار سیلندر و دارای مصرف سوخت ۷.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. توان ۱۱۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتون‌متر، از ویژگی‌های این پیشرانه است.

دنا پلاس بدنه‌ای به طول ۴.۵۵ متر، ۱.۷۲ متر عرض و ۱.۴۶ متر ارتفاع دارد و فاصله محوری این خودرو ۲.۶۷ متر است. این خودرو دارای وزنی برابر با ۱۲۵۸ کیلوگرم است و حجم صندوق ۵۰۰ لیتری از دیگر ویژگی‌های این خودرو به شمار می‌آید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده