استون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد

استون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد

ولکان، به عنوان سریع‌ترین و پرقدرت‌ترین محصول تاریخ استون مارتین شناخته می‌شود و حالا با نسخه‌ای جدید به نام AMR PRO، توانایی‌های خود را افزایش داده است.

برند AMR به تازگی در مجموعه‌ی خودروسازی استون مارتین معرفی شده است تا تمرکز ویژه‌ای بر محصولات خاص پیست و مسابقات سرعت داشته باشد. پیش از این به معرفی نسخه‌ی AMR از مدل ونتیج پرداختیم و حالا، به محض رونمایی استون مارتین از ولکان جدید، به بررسی توانائی‌های آن می‌پردازیم.

همان‌طور که از نام استون مارتین ولکان AMR PRO، می‌توان حدس زد، این خودرو مخصوص پیست طراحی شده و مسلما استانداردهای لازم برای تردد در جاده‌های شهری همه کشورهای دنیا را نخواهد داشت. در عوض، یکی از برترین خودروهای تاریخ، در کلاس خود محسوب می‌شود و مسلما رکوردهای مختلفی را جابه‌جا خواهد کرد.

Aston Martin Vulcan AMR Pro

تنها ۲۴ دستگاه از این کیت بدنه به دارندگان ولکان تعلق خواهد گرفت که به نوعی، بزرگداشت موفقیت استون مارتین در رقابت‌های امسال لمانز ۲۴ ساعته است؛ هرچند که البته، تیراژ تولید استون مارتین ولکان هم، به عدد ۲۴ محدود بوده و تنها همین تعداد از این خودرو، تولید شده است. علاوه بر این، مهندسان تیم موتوراسپرت مذکور و دارن تورنر، قهرمان سه دوره‌ی لمانز، بهینه‌سازی و تقویت بدنه‌ی ولکان AMR PRO را به عهده داشته‌اند تا محصولی عالی، پدید آورده شود.

Aston Martin Vulcan AMR Pro

ظاهر این خودرو و کیت بدنه‌ی آیرودینامیک آن، بهینه‌سازی شده است و حالا علاوه بر عملکرد عالی در تونل باد به میزان ۵.۵ درصد در مقایسه با مقاومت نمونه‌ی قبلی در مقابل جریان هوا، ۵ کیلوگرم نیزسبک‌تر خواهد بود. استون مارتین ولکان AMR PRO، به لطف یک بالچه‌ی عظیم در قسمت عقب، دارای یکی از بهترین نیروهای عمود بر سطح، در تاریخ خودروسازی جهان است. درحالیکه مدل استاندارد ولکان، نیروی عمودی ۳۱۵۰ نیوتن‌ بر متر ایجاد می‌کرد و حتی خودروی استون مارتین GTE به عنوان قهرمان لمانز ۲۰۱۷، نیروی عمود بر سطح ۳۱۰۴ نیوتن‌متر بر متر به همراه دارد، این میزان در ولکان AMR PRO به ۴۰۰۰ نیوتن بر متر می‌رسد.

Aston Martin Vulcan AMR Pro

پیشرانه‌ای این خودرو، تفاوتی با نمونه‌ی قبلی ندارد و همچنان از نوع ۱۲ سیلندر ۷ لیتری و تنفس طبیعی به قدرت ۸۲۰ اسب بخار با گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متر خواهد بود که البته برای ولکان با وزن خالص کمتر از ۱۳۵۰ کیلوگرم، کافی به نظر می‌رسد. امروزه قیمت هر دستگاه ولکان، در مرز ۳ میلیون دلار برآورد می‌شود، اما هنوز هیچکدام از مالکان این خودرو، حاضر به فروش آن نشده‌اند.

Aston Martin Vulcan AMR Pro

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع topgear
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده