جزئیات نسخه‌ی لاپرمیر از شاسی‌ بلند DS7 منتشر شد

جزئیات نسخه‌ی لاپرمیر از شاسی‌ بلند DS7 منتشر شد

برند DS به‌عنوان زیرمجموعه‌ی لوکس خودروسازی سیتروئن فعالیت می‌کند و در بازار ایران هم حضور دارد. مدل DS7 با نسخه‌ی لاپرمیر، به‌تازگی در اروپا ثبت نام می‌شود و این احتمال وجود دارد که به ایران هم وارد شود.

به نظر می‌رسد خودروی DS7 با لقب کراس‌بک، مورد توجه بازار مشکل‌پسند انگلستان قرار گرفته است. مدیران DS، حالا پیش‌فروش نسخه‌ای فول‌آپشن و تولید محدود از خودروی DS7 به نام لاپرمیر را از این کشور آغاز کرده‌اند. مدل لاپرمیر، صرفا با رنگ‌های خاکستری متالیک، سفید مروارید و سیاه شفاف عرضه خواهد شد و در فضای داخلی، مزین به چرم گران‌قیمت ناپا با طرح آرت رابیس خواهد بود. این پوشش علاوه بر صندلی‌ها، داشبورد و سقف DS7 را هم در بر خواهد گرفت.

شاسی بلند DS7 کراس‌بک  DS7 Crossback 2018

روی داشبورد، یک ساعت نفیس از برند BRM فرانسه قرار گرفته است که به‌تنهایی چند صد دلار قیمت دارد. رینگ‌های اختصاصی این خودرو از جنس آلومینیوم و ۲۰ اینچ هستند. ۲ نمایشگر عریض ۱۲ اینچ در کابین این خودرو وجود دارد که در میان داشبورد و پشت فرمان قرار گرفته است. چراغ‌های روشنایی روز، LED هستند و شدت نور آن‌ها به‌طور خودکار تنظیم می‌شود.

شاسی بلند DS7 کراس‌بک  DS7 Crossback 2018

سیستم کروز کنترل هوشمند با قابلیت کاهش و افزایش اتوماتیک سرعت در لاپرمیر وجود دارد. هدایت خودکار بین خطوط، رانندگی با دید در شب از طریق نمایشگر پشت فرمان و فناوری سیستم تعلیق پویا نسبت به شرایط جاده که اطلاعات مورد نیاز را از طریق دوربین جلوی خودرو کسب می‌کند، دیگر آپشن‌های این خودرو هستند.
شاسی بلند DS7 کراس‌بک  DS7 Crossback 2018

دو پیشرانه‌ی بنزینی و دیزل برای سفارش‌دهندگان لاپرمیر، قابل انتخاب خواهد بود که هردو از بهترین‌های دنیا در نوع خود هستند. پیشرانه‌ی بنزینی ۱.۶ لیتری با توربوشارژ عمل می‌کند و قدرت ۲۲۵ اسب بخار به همراه دارد. DS7 با این پیشرانه ظرف ۸.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت را ممکن خواهد کرد.

پیشرانه‌ی ۲ لیتری دیزلی با فناوری BlueHDi همراه است که ۱۸۰ اسب بخار قدرت دارد و DS7 را پس از ۹.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. نهایت سرعت این خودرو با پیشرانه‌ی دیزل، ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است. متوسط مصرف سوخت DS7 با پیشرانه‌ی بنزینی، ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و با پیشرانه‌ی دیزل، نزدیک به ۴ لیتر گازوئیل استاندارد اروپا در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

شاسی بلند DS7 کراس‌بک  DS7 Crossback 2018

فرقی نمی‌کند نسخه‌ی لاپرمیر از DS7 با کدام پیشرانه سفارش داده شود؛ این خودرو در هر دو حالت، آستانه‌ی قیمت ۵۵ هزار دلار خواهد داشت و صرفا به‌صورت دیفرانسیل جلو با جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک ۸ سرعته عرضه خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده