اینفینیتی ۵۰۰ اسب بخاری، جدیدترین رقیب قدرتمند بی ام و

دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
برند اینفینیتی زیرمجموعه نیسان است که وظیفه تولید خودروهای لوکس این خودروساز ژاپنی را بر عهده دارد. به‌تازگی اینفینیتی از یک خودروی قدرتمند سخن به میان آورده است. با زومیت همراه باشید.

اینفینیتی همواره به دنبال شکست رقبای آلمانی از نظر عملکرد و توان حرکتی بوده است. اینفینیتی Q60 محصولی مناسب تلقی می‎شود؛ ولی فرمان آن کمی گیج و دینامیک حرکتی خودرو نسبت به رقیبان کمی کند به نظر میرسد. به‌علاوه این خودروی تازه‌وارد ژاپنی همانند خودروهای بی ام و سری چهار، مرسدس بنز کوپه کلاس C و آئودی A5 از چسبندگی مطلوبی برخوردار نیست. بنابراین هنگامی که از خودروی Q60 Redsport 400 با برند ژاپنی صحبت می‎شود، نمیتوان آن را رقیب سرسخت بی ام و M4 و مرسدس بنز AMG C63 S کوپه دانست. هر چند اینفینیتی با به‌روزرسانی توان خودروی Q60 به ۵۰۰ اسب بخار، دوست دارد وارد کارزار خودروهای قدرتمند آلمانی شود.

روزنامه استرالیایی Drive اخیراً با برنارد میشل، مدیر برنامه‌ریزی محصولات اینفینیتی در استرالیا، مصاحبه‎ای ترتیب داده و میشل مدعی شده است که اینفینیتی خودرویی قدرتمند برای بازار مهیا خواهد کرد. ظاهراً خودروی نام‌برده بر اساس پروژه‌ی اینفینیتی Black S Concept که در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۷ به نمایش درآمده، تولید ‌می‌شود.

اینفینیتی به‌عنوان زیرمجموعه‌ی برند نیسان، ساخت خودروهای راحت و لوکس را سرلوحه خود قرار داده است. با این حال رولند کروگر، مدیر عامل اینفینیتی، قصد دارد به‌عنوان نماد این برند لوکس ژاپنی، خودرویی با عملکرد بالا معرفی کند. او می‏‌خواهد یک پرچم‌دار سریع و قدرتمند را برای برند اینفینیتی به ارمغان آورد.

حاصل دستاورد این خودروساز ژاپنی به‌زودی در معرض نمایش درخواهد آمد؛ ولی یقیناً اینفینیتی دست به یک تغییر بزرگ زده و آن هم تولید یک خودروی عملکرد بالا است. این برند سال‏های طولانی است که خودرویی قدرتمند تولید نکرده و همین عامل، نگرانی کارشناسان را از این حرکت تازه اینفینیتی بیشتر کرده است.

مطالب مشابه

نظرات