مدل مفهومی آئودی E-Tron معرفی شد

مدل مفهومی آئودی E-Tron معرفی شد

آئودی به تولید یک کراس‌اوور تمام الکتریکی نزدیک شده است. با معرفی مدل مفهومی E-Tron، شاهد رونمایی از نسخه‌ی اصلی این خودرو  تا سال ۲۰۱۹ خواهیم بود.

امروز در شروع نمایشگاه خودروی شانگهای، آئودی خودروی مفهومی E-Tron را معرفی کرد. این شرکت به تولید E-Tron بسیار خوش‌بین است و زمان عرضه‌ی نهایی آن را سال ۲۰۱۹ اعلام کرده است. خودروی برقی آئودی، بدنه‌ای اسپرت‌بک دارد و در کلاس کراس‌اوورهای کوپه قرار می‌گیرد. موتورهای برقی؛ یکی در جلو و دو عدد روی اکسل عقب قرار دارند که با سیستم دودیفرانسیل هوشمند آئودی موسوم به کواترو عمل می‌کنند. این خودرو با قدرت نزدیک به ۴۳۰ اسب بخار، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۴.۶ ثانیه را ممکن می‌‌کند و می‌تواند با هر بار شارژ، حدود ۵۰۰ کیلومتر را طی کند. درحالت رانندگی اسپرت که در خودروهای الکتریکی به بوست مود (Boost mode) مشهور است، قدرت پیشرانه‌ برای شتاب‌گیری‌های ناگهانی تا ۴۹۶ اسب بخار افزایش می‌یابد.

آئودی مفهومی الکتریکی E-Tron sportback

طبق روال طراحی مدل‌های مفهومی در آئودی، E-Tron نیز حالتی آینده‌نگرانه و فانتزی دارد. رینگ‌های ۲۳ اینچ، حس اسپرت این کراس‌اوور را افزایش داده‌اند و حتی در بخش عقب، چراغ‌ها و سپر به شکلی طراحی شده‌اند که در میان محصولات آئودی تازگی دارد و احتمالا زبان‌ طراحی این برند در سال‌های آینده خواهد بود.

آئودی مفهومی الکتریکی E-Tron sportback

فناوری به‌کاررفته در پیشرانه‌های الکتریکی آئودی کم‌نظیر است؛ چراکه موتورهای برقی، حجم کمی اشغال می‌کنند و باتری‌های قدرتمند لیتیوم یون، به‌خوبی در کف خودرو جاسازی شده‌اند. همان‌طور که در طرح مفهومی E-Tron کواترو سال ۲۰۱۵ دیده‌ بودیم، فناوری سیال سردشده (Liquid-cooled) قدرت باتری‌ها را افزایش و حجم آن‌ها را کاهش داده است. با قرار گرفتن باتری‌ها در فضای بین محورهای جلو و عقب، توازن بسیار خوبی برای E-Tron فراهم شده؛ به‌طوری‌که ۵۲ درصد وزن روی محور جلو و ۴۸ درصد روی چرخ‌های عقب است. چنین تقسیم وزنی، برای یک خودروی شاسی‌بلند بسیار مناسب خواهد بود؛ درحالی‌که تاکنون در خودروهای برقی سابقه نداشته است.

آئودی مفهومی الکتریکی E-Tron sportback

مدل E-Tron را می‌توان خودرویی پیشرو در استفاده از LED و سیستم‌های مدرن نورپردازی دانست. به هنگام ورود یا خروج سرنشینان، مدل‌های متنوعی از روشنایی رو سطح زمین نقش می‌بندد که نوعی خوش‌آمدگویی مدرن محسوب می‌شود. اوج این فناوری در چراغ‌های داخل سپر به‌ کار گرفته شده است که در هر طرف، ۲۵۰ عدد LED را شامل می‌شود. در این سیستم هوشمند، حجم قابل کنترلی از نور به‌جای تابش بر اطراف، صرفا روی زمین و در مقابل خودرو می‌تابد که توانایی ساخت شکل‌هایی متنوع و گرافیکی نیز در آن وجود دارد. به عنوان مثال، هنگامی که خودرو برای حرکت به اطراف راهنما می‌زند، نور زرد با حالتی متحرک و چشم‌گیر روی زمین شکل می‌گیرد و دیگر رانندگان را آگاه می‌کند.

آئودی مفهومی الکتریکی E-Tron sportback

فضای داخلی E-Tron مفهومی، برای ۴ نفر مناسب است. کنسول میانی حالت متحرک دارد و با دو نمایشگر لمسی مستقل ارائه می‌شود. آینه‌های جانبی نیز حذف شده‌ و دوربین‌های مدرن با سنسورها مختلف، جای آن را گرفته‌اند. رنگ قالب کابین کرم روشن است و با تیرگی نمایشگرهای متعدد این خودرو، کنتراست چشم‌گیری دارد؛، ضمن اینکه رنگ نورپردازی داخلی قابل انتخاب است و با تغییر آن، طبیعتا زمینه‌ی داشبورد و صندلی‌ها تغییر رنگ می‌دهد.

آئودی مفهومی الکتریکی E-Tron sportback

مدل مفهومی آئودی E-Tron کواترو، به‌عنوان یک کراس‌اوور برقی، قبلا در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۵ معرفی شده بود. طرح جدیدی که به‌تازگی معرفی شده، از نظر فناوری فراتر از مدل قبلی است و عزم راسخ آئودی در ساخت یک کراس‌اوور تمام برقی را نشان می‌دهد.

در پایان این مطلب، بیننده‌ی تیزر رسمی خودروی آئودی E-Tron اسپرت‌بک باشید که فناوری‌های این خودرو را معرفی می‌کند.

دانلود با کیفیت 360p  720p  1080p

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motortrend
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده