شکوه دوباره پونتیاک ترنس ام در نمایشگاه خودروی نیویورک

شکوه دوباره پونتیاک ترنس ام در نمایشگاه خودروی نیویورک

اگرچه تولید پونتیاک از سوی جنرال موتورز متوقف شده است؛ اما ترنس ام همچنان یاد و خاطره‌ی این مدل دوست‌داشتنی را زنده نگه می‌دارد.

هفت سال پیش، جنرال موتورز تولید پونتیاک را متوقف کرد؛ اما همچنان دست از نمایش ترنس ام در نمایشگاه خودروی نیویورک برنداشته است. سوپر دیوتی 455 که بر اساس شورلت کامارو ساخته شده است، با بازگشت باشکوه خود، یاد برند ترنس ام را زنده می‌کند.

پونتیاک ترنس ام سوپر دیوتی

ظاهر سوپر دیوتی ۴۵۵ باوجود تغییرات در کاپوت، گلگیرها، نمای جلو و کانال‌های ورودی هوا، دچار تحول زیادی نشده است. اسپویلر عقب نیز جای خود را به چند قطعه‌ی فیبر کربنی سبک‌تر داده است. تیونر این خودرو در کنار استفاده از قطعات فیبر کربنی، از یک باله در عقب، نقاشی‌های الهام گرفته از ترنس ام روی بدنه، رینگ‌های ۲۰ اینچی و تایرهای Pilot Sport میشلین در به‌روزرسانی این خودرو بهره برده است. ارتفاع سیستم تعلیق کاهش پیدا کرده و برای حفظ تعادل خودرو، از یک میله‌ی ضد غلتش ضخیم‌تر استفاده شده است.

پونتیاک ترنس ام سوپر دیوتی

کابین نیز کاملاً حال و هوای کامارو را دارد؛ اما وجود برخی تزئینات خاص به ایجاد تمایز میان این دو مدل کمک می‌کند. صندلی‌های چرمی، دسته‌دنده‌ی جدید و روکش‌های رنگی درها از تغییرات عمده‌ی این ترنس ام محسوب می‌شوند. رانندگان همچنین با یک کفی مخصوص، رکاب‌های منقش به عبارت «Trans Am 455 Super Duty» و یک کنسول جدید مواجه خواهند شد.

پونتیاک ترنس ام سوپر دیوتی

این ترنس ام به یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خورجینی ارتقایافته با حجم ۷.۴ لیتر مجهز شده است. شرکت کار خود را در همین‌جا به پایان نرسانده و یک سوپر شارژر ۲.۳ لیتری از برند Magnuson، یک سیستم مکش هوای سرد، لوله‌های اگزوز با پوشش سرامیکی و یک سیستم جدید اگزوز را برای این مدل در نظر گرفته است. این تغییرات قدرت موتور را به ۱۰۰۰ اسب‌بخار و گشتاور آن را به ۱۴۱۶ نیوتون‌متر رسانده است.

قرار است ۵۰ دستگاه از این خودرو به تولید برسد.

لینک دانلود ویدئو با کیفیت 1080P | 720P | 360P

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده