فورد ساخت دو خودروی الکتریکی برای بازار چین را تأیید کرد

فورد ساخت دو خودروی الکتریکی برای بازار چین را تأیید کرد

فورد قصد دارد دو خودروی الکتریکی جدید روانه‌ی بازار چین کند. به نظر می‌رسد که فورد برنامه‌ی ویژه‌ای برای بازار چین داشته باشد.

فورد سرانجام فاش کرد که قصد معرفی تعدادی خودروی الکتریکی برای بازار چین دارد و این خودروها را تا سال ۲۰۲۵ به خیابان‌ها می‌فرستد. خودروی Mondeo Energi (که در بازار آمریکای شمالی با نام Fusion Energi شناخته می‌شود) به‌عنوان اولین خودروی الکتریکی فورد در کارخانه‌ی چین، در اوایل سال ۲۰۱۸ به بازار این کشور وارد می‌شود. یک شاسی‌بلند کوچک تمام الکتریکی نیز در ۵ سال آینده روانه‌ی بازار چین خواهد شد.

خودروی الکتریکی فورد

فورد به سبب حمایت‌های گسترده‌ی دولت چین در تولید خودروهای الکتریکی، نگاه ویژه‌ای به بزرگ‌ترین بازار خودروهای هیبریدی و الکتریکی جهان دارد. این خودروساز آمریکایی به دنبال رونمایی از سه خودرو برای تأمین نیاز روزافزون بازار خودروهای الکتریکی چین است. فورد اعلام کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۵، ۷۰ درصد از خودروهایی خود را به یک پیشرانه‌ی الکتریکی مجهز خواهد کرد. این روند شامل خودروی فورد چانگان فروخته‌شده در بازار چین نیز می‌شود.

خودروی الکتریکی فورد

فورد در سال ۲۰۲۰ ساخت پیشرانه‌های الکتریکی در چین را آغاز خواهد کرد. مرکز تحقیقات این خودروساز در نانجینگ نیز تمرکز خود را بر تأمین نیازهای مشتریان چینی به پیشرانه‌های الکتریکی، گسترده‌تر می‌کند. این مرکز از مدت‌ها پیش مسئول بومی‌سازی سیستم‌ها، مونتاژ پیشرانه و باتری‌های خودروهای الکتریکی و دریافت گواهینامه‌های لازم برای تولید بوده است. به‌علاوه، مرکز تحقیقات فورد در چین بخشی از تیم جهانی این شرکت در توسعه‌ی نسل بعدی پیشرانه‌های هیبریدی و الکتریکی محسوب می‌شود. ترِوِر وُرتینگتون، معاون توسعه عملیات فورد در بخش آسیا اقیانوسیه، می‌گوید: «فورد متعهد به توسعه‌ی خودروهای کوچک‌تر و پاک‌تر در آینده شده است و تیم ما در چین پیشتاز این نوآوری خواهد بود.»

خودروی الکتریکی فورد

فورد اخیراً اعلام کرده بود که به دنبال سرمایه‌گذاری ۴.۵ میلیارد دلاری برای افزودن آپشن پیشرانه‌های الکتریکی به اکثر خودروهای حاضر در خط تولید خود است و حالا تأیید کرده است که ۱۳ خودروی الکتریکی جدید عرضه خواهد کرد. ۷ مدل از این تعداد در ۵ سال آینده وارد بازار خواهند شد. یکی از خودروهای موجود در این طرح یک SUV کوچک است که برای بازار چین طراحی شده است. این خودرو توانایی پیمایش ۴۵۰ کیلومتر مسافت با یک‌بار شارژ دارد و محصولی است که به‌منظور استفاده در بخش خدمات حمل‌ونقل بهینه شده است.

فورد C-MAX Energi

تولید خودروی هیبریدی Mondeo Energi مدل ۲۰۱۸ در چین در کارخانه‌ی فورد چانگان از اوایل سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد. این دومین خودروی هیبریدی فورد در چین پس از تولید C-MAX Energi است که از آن در ناوگان حمل‌ونقل شهری استفاده می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motortrend
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده