شاهکار تازه‌ی برابوس، مرسدس S63 کابریولت

شاهکار تازه‌ی برابوس، مرسدس S63 کابریولت

از زمانی که مرسدس بنز، مدل S کوپه را معرفی کرده و AMG نسخه‌ی S63 را از آن بیرون کشیده است، برابوس علاقه‌ی خاصی به این اسپرت لوکس نشان داده و حالا نسخه‌ای تازه از S63 کابریولت رونمایی کرده است.

عادت کرده‌ایم محصولات برابوس را به رنگ سیاه ببینیم؛ اما حالا با یک مدل سفید و درخشان روبه‌رو هستیم که بدنه‌ی آن از فیبر کربن زیادی برخوردار است. این بخش سیاه‌رنگ که در سپر، کنتراست زیبایی با بدنه‌ی سفید دارد؛ با طراحی مجدد در سپر جلو هوای بیشتری به پیشرانه می‌رساند و روی کنترل درجه‌ی حرارت آن تأثیری مثبت گذاشته است. در عقب نیز با یک طراحی هنرمندانه روبه‌رو هستیم که جزئی‌نگر عمل کرده و آیرودینامیک این قسمت را بهبود بخشیده است.

برابوس، مرسدس S63 کابریولت

برابوس، برای دارندگاه مرسدس AMG S63 لیست بلندی از تجهیزات تدارک دیده است که شامل سپرهای اختصاصی، رکاب‌ها و اسپویلر عقب نیز می‌شود و همگی از فیبر کربن ساخته شده‌اند. اگزوز این خودرو هم بهینه‌سازی شده و عملکرد پیشرانه را بهبود بخشیده است. درحالیکه هواداران برابوس علاقه‌ دارند محصولات این شرکت را با جلوپنجره‌ و رینگ‌های سیاه ببینند، این مدل به طرح اصلی وفادار مانده است و با حالتی چشم‌نواز، بر برند برابوس تأکید می‌کند.

برابوس، مرسدس S63 کابریولت

برابوس در فضای داخلی AMG S63 به گاو‌ها رحم نکرده است و با مرغوب‌ترین نوع چرم طبیعی از سرنشینان پذیرایی می‌کند. در این نسخه از پوشش سرخ برای رنگ قالب استفاده شده است و آن‌چنان در استفاده از چرم زیاده‌روی شده که حتی کف‌پوش و دیواره‌های جلوی زانو را هم فراگرفته است. هرچند برابوس فضایی هیجان‌انگیز در نسخه‌ی جدید خود به وجود آورده، نسبت به درختان مهربان بوده و تقریبا از هیچ چوبی در کابین استفاده نکرده است.

برابوس، مرسدس S63 کابریولت

پیشرانه‌ی این مدل ۶ لیتری، مجهز به توربوی دوگانه است که به لطف توربوهای تقویت‌شده، بیش از ۸۵۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. البته قرار است پیشرانه‌ی ۵.۵ لیتری مشابه با قدرت ۷۰۰ اسب بخار هم برای مدل برابوس قابل سفارش باشد؛ اما مطمئنا ثروتمندان علاقه‌مند به مرسدس‌های سفارشی، مدل قدرتمندتر را انتخاب خواهند کرد که ظرف ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. این خودرو با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر، میانگین مصرف سوخت ۱۰.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر به همراه دارد که در ترافیک شهری، تا ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

برابوس، مرسدس S63 کابریولت

از آنجایی که سری خودروهای تقویت‌شده‎ی برابوس که از AMG S63 استفاده کرده‌اند؛ به خاطر قدرت ۸۵۰ اسب بخاری پیشرانه، به سری ۸۵۰ معروف شده‌ و مورد توجه هستند، بد نیست مقایسه‌ای بین آن‌ها و نسخه‌ی جدید AMG با کد S65 داشته باشیم. مهم‌ترین تفاوت S65 با سری S63 و سری ۸۵۰ برابوس، ۱۲ سیلندر بودن آن است درحالی‌که با همان حجم ۶ لیتری ارائه می‌شود.

 مرسدس S65 کابریولت

مدل S65 استاندارد، ۶۲۱ اسب بخار قدرت و دقیقا ۱۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد که می‌تواند آن را در ۴.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و ظرف ۹ ثانیه به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برساند. علاوه بر این‌ها، زمان رسیدن S65 به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ۱۴ ثانیه و برای سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت تنها ۲۰.۳ ثانیه است. میانگین مصرف سوخت این مدل ۱۴ لیتر عنوان شده که در سرعت ثابت اتوبان ۱۱ و در ترافیک شهر حدود ۱۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. اینکه چگونه مدل ۸۵۰ اسب بخاری برابوس از مرسدس ۶۲۱ اسب بخاری AMG بنزین کمتری مصرف می‌کند برای ما هم عجیب است؛ اما به هر حال این آمار واقعی است و البته در شتاب‌گیری‌ها، برابوس از AMG S65 سریع‌تر است و یکی از بهترین کوپه‌های لوکس دنیا محسوب می‌شود.

دانلود با کیفیت 360p   720p  1080p

قیمت نهایی مرسدس AMG با پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر و آپشن‌های S65، در حدود ۲۵۰ هزار دلار است، درحالی‌که برای نسخه‌ی جدید برابوس با رنگ سفید و تودوزی چرم سرخ‌رنگ، برچسب قیمت ۴۵۰ هزار دلار دیده می‌شود. علاوه بر این‌ها، برابوس خبر از ساخت نسخه‌ی جدیدی از S کوپه، با استفاده از پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر S65 داده که از سری راکت (Rocket) است و با بیش از ۹۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور به‌زودی پیش‌فروش خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoevolution
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده