رئیس انجمن قطعه سازان: ۸ میلیارد دلار گردش مالی ۱۲۰۰ قطعه ساز ایرانی

رئیس انجمن قطعه سازان: ۸ میلیارد دلار گردش مالی ۱۲۰۰ قطعه ساز ایرانی

رئیس انجمن قطعه سازان ایران اعلام کرد ۱۲۰۰ قطعه ساز در ایران حضور دارند که گردش مالی‌ آن‌ها ۸ میلیارد دلار است.

رضا رضایی، رئیس انجمن قطعه سازان خودرو در همایش بین‌المللی خودرو ایران گفت:‌ «۱۲۰۰ قطعه‌ساز در کشور فعالیت می‌کنند که اکثریت آن‌ها در تهران هستند. این قطعه‌سازان ۵۵۰ هزار نفر کارگر و پرسنل دارند. ۴ میلیارد دلار سرمایه مستقیم و ۵ میلیارد دلار سرمایه در گردش در این صنعت سرمایه وجود دارد. گردش مالی قطعه‌سازان حدود ۸ میلیارد دلار است. دولت نیز برنامه‌ای دارد که ارزش گردش مالی قطعه‌سازان از ۸ میلیارد دلار به ۳۱ میلیارد دلار برسد.»

رضایی افزود:‌ «قطعه‌سازان ایران از سال ۱۹۹۴ که ابتدای قطعه‌سازی بود، استانداردهای زیادی را دریافت کرده‌اند. در افق ۱۴۰۴ برابر با ۲۰۲۵ میلادی، حجم معاملات خودروی ایران ۴ درصد درآمد ناخالص ملی خواهد بود که باید در آن سال ۳ میلیون خودرو در سال تولید داشته باشیم و یک میلیون از این تولید باید برای صادرات باشد.»

رئیس انجمن قطعه سازان ایران گفت:‌ «۱۸۰ میلیون دلار صادرات در سال ۲۰۱۵ داشته‌ایم که باید این رقم چندین برابر شود. البته این رقم با توجه به مشکلاتی که دشمنان برای ما فراهم کرده‌اند به وجود آمده است.»

رضایی اعلام کرد: «بعد از برجام قرار است ۴ مرحله در سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۵ تحول در صنعت قطعه‌سازی را داشته باشیم. پتانسیل‌های خوبی در کشور وجود دارد و من به شرکای خارجی بخصوص آن‌هایی که تاکنون وارد ایران شده‌اند، پیشنهاد می‌کنم با قطعه سازان ایران همکاری مشترکی داشته باشند.»

 


منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید