همه‌ی ابر‌خودروهای مرسدس AMG فرمول ۱ تقریبا به فروش رفته‌اند

همه‌ی ابر‌خودروهای مرسدس AMG فرمول ۱ تقریبا به فروش رفته‌اند

ابرخودروی مرسدس AMG  فرمول ۱، قبل از اینکه حتی به بازار عرضه شود، تقریبا به‌صورت کامل به فروش رفته است.

اگرچه هنوز دو سال تا رونمایی و عرضه‌ی ابرخودروی مرسدس AMG فرمول ۱ باقی‌مانده است، اما کمپانی تائید کرد که تقریبا تمام مدل‌های تولیدی به فروش رفته‌اند.

با توجه به اعلام مدیر مرسدس AMG توبیاس موئرز، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نمونه تولید خواهند شد. وی افزود: «ما تقریبا به حداکثر ظرفیت تولید خود دست یافته‌ایم. دیگر مدل فروش نرفته‌ای در بازار موجود نخواهد بود.»

اخیرا تائید شده که این ابرخودرو دارای همان موتوری است که خودروی قهرمان فرمول ۱ این برند از آن استفاده می‌کند؛ یعنی موتور V6 توربوشارژ ۱.۶ لیتری پرقدرت. موئرز تائید کرد موتور احتراق داخلی به گونه‌ای تنظیم شده است که در دور موتور پایین وارد عمل نشود؛ اما پیستون‌ها همچنان قادرند با سرعت بیش از ۱۰ هزار دور در دقیقه بچرخند.

موئرز در توصیف این خودرو اظهار داشت: «اگر دو دنیای مؤثرترین موتور دنیا (که همان موتور فرمول ۱ است) و قابلیت‌های AMG را با هم ترکیب کنید، نتیجه‌ی کار ابرخودرویی خواهد بود که ما تولید کرده‌ایم. این خودرو نهایت دستاورد علم مهندسی امروز است.»

وقتی ابرخودروی AMG در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شود، با رقابت شدیدی از طرف استون مارتین AM-RB 001 مواجه خواهد شد. AM-RB 001 توسط استون مارتین و رد بول توسعه داده شده و دارای همان نسبت  قدرت به وزن یک به یک AMG است؛ اما از یک موتور V12 قدرتمند بهره‌مند است که در کنار آن امکان استفاده از یک موتور الکتریکی نیز وجود دارد.

برخی افراد چند سال پیش پیش‌بینی کردند که خودروهای با عملکرد بالا به تاریخ پیوسته‌اند؛ اما این دو ابرخودرو ثابت کردند که چنین خودروهایی، هنوز هم حرفی برای گفتن دارند.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید