آلفا بیست جدید رضوانی با قیمت ۲۰۰ هزار دلار رونمایی شد

آلفا بیست جدید رضوانی با قیمت ۲۰۰ هزار دلار رونمایی شد

در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس، کمپانی کالیفرنیایی رضوانی مدل جدید Alpha Beast را معرفی کرد.

خودروی آلفا بیست معرفی‌شده توسط رضوانی، در اصل نسخه‌ی دارای سقف صلب مدلی است که سال گذشته معرفی شد؛ اما تفاوت‌هایی فراتر از سقف یادشده را شامل می‌شود.

آلفا بیست رضوانی

مهم‌ترین تفاوت این است که آلفا بیست مانند همتای رودستر خود -که روی شاسی Ariel Atom سوار شده- ساخته نشده و در عوض روی شاسی آلومینیومی لوتوس تولید شده است. به‌علاوه، آلفا بیست دیگر از توربوشارژر در کنار پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۲.۴ لیتری K24 هوندا استفاده نمی‌کند و به‌جای آن با استفاده از سوپرشارژر Rotrex، توان فوق‌العاده‌ای از پیشرانه به دست می‌آید. پیشرانه‌ی آلفا بیست همچنین از چرخ‌دنده‌های جدیدتر، پیستون‌های قوی‌تر، میل‌لنگ، میل بادامک و بدنه‌ی محکم‌تری بهره گرفته است.

آلفا بیست رضوانی

با مشخصاتی که شرح آن ذکر شد، آلفا بیست با وزن ۸۸۴ کیلوگرم توانی برابر با ۵۰۰ اسب‌بخار تولید می‌کند تا شتاب صفر تا صد آن تنها ۳.۲ ثانیه باشد و حداکثر سرعت ۲۸۱ کیلومتر در ساعت برای آن ثبت شود.

آلفا بیست رضوانی

درهای چرخشی که برای آلفا بیست در نظر گرفته شده‌اند، جلوه‌ای منحصربه‌فرد دارند و  باوجود اینکه خیلی کاربردی نیستند، نمایی اسپرت به خودرو داده‌اند و همین امر به نکته‌ی جالبی مبدل شده است که در رابطه با آن صحبت شود. صاحب خودرو وقتی درون آن می‌نشیند، با چرم و مخمل مشکی روبرو می‌شود و یک سیستم سرگرمی‌های درون خودرویی شامل برنامه‌های CarPlay اپل و Auto اندروید، سیستم تهویه مطبوع، کیسه‌های هوا و تعداد زیادی حالت رانندگی مختلف از جمله حداکثر بهره‌وری در مصرف سوخت در اختیار مصرف‌کننده قرار گرفته است.

آلفا بیست رضوانی

قیمتی که برای خودروی آلفا بیست رضوانی در نظر گرفته شده است، از ۲۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.

تمام مطالب مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس ۲۰۱۶ مطالعه کنید.
منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید