رنو طرح مفهومی اسپایدر را می‌سازد

رنو طرح مفهومی اسپایدر را می‌سازد

رنو قصد دارد تا جانشین خودروی اسپایدر را تولید کند.

آلپاین، شرکتی که به عنوان تیونر مطرح محصولات خودروسازی‌های مختلف شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر بسیار پرکار بوده است. نمونه‌های تیون شده‌ی این شرکت از خودروسازان بزرگی چون بی‌ام‌و همواره مورد توجه تمامی دوستداران دنیای خودرو قرار گرفته‌اند.

کمپانی Alpine سال ۱۹۵۵ در فرانسه تأسیس شد و پس از کسب موفقیت‌های متعدد، در سال ۱۹۷۳ توسط کمپانی رنو خریداری شد. از آن زمان تاکنون، این کمپانی با برندهای مختلف همکاری کرده است و خودروهای اسپرت بسیاری توسط تیم مجرب آلپاین روانه‌ی بازار شدهاند. با توجه به این مسئله که کمپانی یادشده، زیرمجموعه‌ی شرکت خودروسازی Renault است؛ سؤالی که در این زمینه مطرح می‌شود آن است که اگر خود رنو بخواهد بعد از همه‌ی این سال‌ها دست به کار شده و خودرویی اسپرت بسازد، نتیجه چه خواهد شد؟

رنو اسپرت اسپایدر مفهومی

شاید آخرین خودروی تولیدی کمپانی رنو که بتواند نشان اسپرت را از آن خود کند، خودروی اسپرت اسپایدر است که برای مدت‌زمان کوتاهی بین سال‌های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۹ وارد بازار شد. این خودرو با بهره‌گیری از پیشرانه‌ی چهار سیلندر و وزنی کمتر از یک تن، از فرمول خودروهای کمپانی لوتوس پیروی می‌کرد؛ با این وجود نتوانست آن‌چنان که باید به موفقیت برسد.

حال در سال ۲۰۱۶، بخش خودروهای اسپرت کمپانی رنو در حال تولید یکی از بهترین خودروهای هاچ‌بک تندوتیز بازار است. در واقع با گرد هم آمدن متخصصان کمپانی رنو، قرار است تا خودرویی برای جانشینی اسپرت اسپایدر خلق شود. این خودرو زیر نظر مونهولو اومار -یکی از طراحان Behance- طراحی شده است.

رنو اسپرت اسپایدر مفهومی

همانند مدل اصلی و قدیمی خودروی اسپرت اسپایدر، مدل جدید آن نیز از شیشه‌ی جلو بی‌بهره است و به طور اختصاصی برای کاربردهای موتوراسپرت و مسابقه‌ای طراحی شده است. در حالی که بعضی از المان‌های طراحی ظاهرا از خودروهای آلپاین Vision Gran Turismo مفهومی و رنو Sport R.S. 01 الهام گرفته شدهاند ، ویژگی‌های چشم‌نواز آن شامل چراغ‌های LED جلو و عقب، بال بزرگ و سپرهای غول‌پیکر هستند.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید