دو مدل جدید تویوتا برای بازار ژاپن

دو مدل جدید تویوتا برای بازار ژاپن

تویوتا به تازگی دو محصول ویژه‌ی بازار ژاپن به نام‌های رومی و تانک را رونمایی کرده است. 

دو مدل جدید تویوتا به نام‌های Roomy و Tank که برای بازار داخلی ژاپن در نظر گرفته شده‌اند تنها با یک پیشرانه‌ی کوچک ۱ لیتری ۳ سیلندر مجهز به توربوشارژر قابل خریداری خواهند بود که می‌تواند ۱۴۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند؛ عددی که تویوتا مدعی است با پیشرانه‌های ۱.۵ لیتری برابری می‌کند. این پیشرانه به‌صورت استاندارد به یک جعبه‌دنده‌ی ضریب متغیر از نوع CVT نصب شده است می‌تواند نیرو را فقط به چرخ‌های جلو یا به هر چهارچرخ انتقال دهد.

تویوتا رومی

هر دوی این مدل‌ها سرنشینان خود را در کمال راحتی و آرامش حمل می‌کنند و از همین روی تویوتا از یک سری امکانات کلیدی در داخل این خودروها استفاده کرده است. این امکانات شامل قابلیت حرکت صندلی‌های عقب به میزان ۲۴۰ میلی‌متر، قابلیت جای دادن چهار عدد چمدان در بخش صندوق بار و هم‌زمان توانایی حمل پنج سرنشین می‌شوند.

صندلی‌های ردیف عقب این مدل‌ها توانایی زاویه گرفتن تا ۷۰ درجه دارند که امکان خوابیدن را برای سرنشینان فراهم می‌کند. صندلی جلویی نیز دارای قابلیت چرخش است که با استفاده از چنین قابلیتی می‌توان به‌راحتی از ردیف عقب به ردیف جلو منتقل شد.

تویوتا رومی

هر دوی این خودروها در کنسول مرکزی مجهز به سطل آشغال ۵ لیتری قابل جدا شدن، صفحه نمایش ۴.۲ اینچی TFT و فضای بسیاری برای قرار دادن اشیا هستند.

هر دو مدل رومی و تانک مجهز به سیستم‌های پیشگیری از تصادف جدید؛ شامل سیستم کمکی ترمز پیشگیری از برخورد، سیستم هشدار خروج از خط، سیستم هشدار حرکت ناگهانی به سمت جلو و عقب، سیستم هشدار عابر پیاده و دیگر خودروها و در نهایت سیستمی که حرکت خودروی مقابل را به راننده اطلاع می‌دهد هستند.

قیمت این مدل‌ها از ۱۴ هزار و ۲۰۰ دلار تا ۱۹ هزار و ۶۰۰ دلار است.  

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید