فراخوان گسترده‌ی بی‌ ام‌ و به علت مشکل نشت سوخت

فراخوان گسترده‌ی بی‌ ام‌ و به علت مشکل نشت سوخت

بی‌ام‌و به تازگی فراخوانی را برای رفع مشکل نشت سوخت منتشر کرده است که شمار زیادی از خودروهای تولیدی این شرکت در آمریکا و کانادا را شامل می‌شود.

کمپانی خودروسازی بی‌ام‌و فراخوانی را برای تعداد ۱۳۶,۱۸۸ دستگاه خودرو در کشور آمریکا و ۱۸,۲۸۴ خودرو در کشور کانادا منتشر کرده است. این فراخوان برای تعویض پمپ سوخت خودروهای تولیدی توسط این شرکت منتشر شده است.

طبق اعلام بی‌ام‌و، بر اثر وجود این مشکل که برای اولین بار در ماه ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی گزارش شده است، به علت نقص سیم‌کشی در پمپ سوخت و در صورت داغ شدن و آب شدن سیم‌های معیوب، سوخت موجود در باک خودرو نشت کرده و سرنشینان بوی سوخت را در داخل خودرو حس خواهند کرد. به علاوه، چراغ چک موتور موجود در صفحه‌ی آمپر پشت فرمان روشن می‌شود. لازم به ذکر است، خوشبختانه تاکنون این ایراد تلفات جانی یا مصدومیتی را در پی نداشته است.

در جدول زیر مدل‌هایی را که شامل این فراخوانی می‌شوند مشاهده می‌کنید:

مدل‌های فراخوانی شدهسال تولید
بی‌ام‌و X5۲۰۰۷-۲۰۱۱
بی‌ام‌و X6۲۰۰۸-۲۰۱۱
بی‌ام‌و X6 ACTIVEHYBRID۲۰۱۰-۲۰۱۱
بی‌ام‌و  5series Gran Turismo۲۰۱۰-۲۰۱۱
بی‌ام‌و 528I۲۰۱۱-۲۰۱۲
بی‌ام‌و 535I۲۰۱۱-۲۰۱۲
بی‌ام‌و 550I۲۰۱۱-۲۰۱۲
بی‌ام‌و 640I۲۰۱۲
بی‌ام‌و 650I۲۰۱۲

صاحبان این خودروها ایمیلی را از طرف نمایندگی بی‌ام‌و در منطقه‌ی خود دریافت کرده‌اند و احتمالا زمانی بعد از ۵ دسامبر سال جاری برای مراجعه به تعمیرگاه برای آن‌ها مشخص شده است. طبق اعلام بی‌ام‌و، پس از مراجعه به تعمیرگاه، پمپ سوخت تعویض شده و مشکل احتمالی برطرف خواهد شد (این پروسه ممکن است چند ساعت طول بکشد).

منبع autoblog

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید