با مزدا 3 جدید آشنا شوید

با مزدا 3 جدید آشنا شوید

مزدا ۳ جدید معرفی شد، باید دید که آیا این خودرو برای سال ۲۰۱۷ دستخوش چه تغییراتی شده است؟

مزدا همواره از قدم‌های بلند خود مطمئن بوده است و این رویه در خصوص معرفی مزدا ۳ جدید مدل ۲۰۱۷ نیز تغییری نکرده است و با خودرویی مطمئن که توسط گروهی از متخصصین جدی و ماهر ساخته شده است مواجه هستیم. این خودرو به تازگی رونمایی شده است و از تغییرات تازه ای در نمای بیرونی، داخلی و البته تغییرات جزئی در بخش قوای محرکه بهره مند است. در ادامه همراه زومیت باشید. 

مزدا ۳

ابتدا با نمای خارجی خودرو شروع می‌کنیم تا ببینیم مزدا برای طرفداران و مشتران خود چه چیزی آماده کرده است. همانطور که مزدا همواره طراحی ویژه و زیبایی را برای محصولاتش در نظر می‌گیرد در این مدل نیز از جلوپنجره‌ی جدید، چراغ‌های اصلی LED با طراحی متفاوت و رینگ‌های جدید ۱۸ اینچی جدیدی استفاده شده است. برای بدنه‌ی این خودرو ۹ رنگ قابل انتخاب است که آبی میکا نیز به آن‌ها افزوده شده است. 

مزدا ۳

کابین خودرو نیز برخی تغییرات را به خود دیده است. این تغییرات شامل استفاده از مواد با کیفیت‌تر نیز می‌شود. داشبورد و ادوات داخلی مزدا ۳، تریم جدیدی دارند و کنسول وسط، فرمان چرمی خودرو، کاربردی‌تر شده اند.

در این مدل از یک سیستم جدید Active Drive Display استفاده شده است و صفحه‌ی نشان دهنده‌ها نیز تغییر کرده است. این تغییرات نه تنها سبب کاربردی‌تر شدن کابین خودرو شده اند، بلکه در بهبود ظاهری کابین خودرو نیز نقش بسزایی دارند. مدل جدید مزدا را می‌توان با کابین تماما مشکی پارچه‌ای و یا مشکی سفید چرمی سفارش داد.

بخش فنی

مزدا ۳

در مزدا ۳ سدان و هاچ‌بک مدل ۲۰۱۷ امکان انتخاب چندین پیشرانه وجود دارد. نخستین پیشرانه توربودیزل ۱.۵ لیتری از سری SKYACTIV-D است که می‌تواند ۱۰۵ اسب بخار نیرو تولید کند، پیشرانه‌ی دیزلی بعدی نیز باز از سری SKYACTIV-D بوده و دارای ۲.۲ لیتر حجم است، این پیشرانه از سیستم bi-Turbo برخوردار است و می‌تواند ۱۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند. آخرین نسل مزدا ۳ همچنین با سه نوع پیشرانه‌ی بنزینی از سری SKYACTIV-G قابل سفارش است. اولین پیشرانه‌ی بنزینی ۱.۵ لیتری و دارای ۱۰۰ اسب بخار قدرت است. پیشرانه‌ی بعدی ۲ لیتری بوده و می‌تواند ۱۲۰ اسب بخار قدرت تولید کند و آخرین پیشرانه نیز ۱۶۵ اسب بخار قدرت دارد و دارای ۲ لیتر حجم است. تمامی پیشرانه‌های مزدا ۳ جدید دارای استاندارد یورو ۶ هستند و امکان انتخاب آن‌ها با دو جعبه دنده‌ی شش سرعته‌ی دستی و خودکار SKYACTIV وجود دارد.   

مزدا ۳

در خصوص امکانات جدید، مزدا ۳ به تکنولوژی سیستم کنترل بردار شتاب با نام G-Vectoring Control System مجهز شده است که باعث شده لیست تکنولوژی‌های SKYACTIV DYNAMICS این خودرو افزایش پیدا کند. کاری که این سیستم انجام می‌دهد این است که برای دستیابی به هندلینگ و راحتی بیشتر میزان گشتاور تقسیمی بین چرخ‌های جلو را تغییر داده و نحوه‌ی ارسال نیرو را بهبود می‌بخشد.

مزدا ۳

این خودرو همچنین مجهز به تکنولوژی‌های ایمنی موسوم به i-ACTIVSENCE شده است که مزدا ۳ را تبدیل به ایمن‌ترین خودرو در کلاس خود می کند. سیستم های ترمز هوشمند شهری (Advanced Smarty City Brake Support)، سیستم تشخیص علایم جاده و سیستم پشتیبانی هوشمند ترمز (Smart Brake Support) نیز در مزدا ۳ جدید موجود هستند. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده