رونمایی از کیا سول توربو با قدرت 201 اسب بخار

رونمایی از کیا سول توربو با قدرت 201 اسب بخار

در جریان نمایشگاه خودروی پاریس 2016 کیا از نسخه‌­ی جدید سول توربو رونمایی کرد.

ماه می گذشته، کمپانی کیا با انتشار یک ویدیوی تبلیغاتی جذاب، از تولید نسخه­‌ی توربوشارژ سول در زمستان سال جاری خبر داد. پس از ماه­‌ها انتظار، بالاخره کیا سول توربو، که در بازار اروپا با نام سول SX به‌­فروش خواهد رسید، معرفی شد.

بدون شک مهم­‌ترین بخش سول جدید زیر کاپوت آن قرار دارد. جایی که موتور آشنای چهار سیلندر ۱.۶ لیتری مجهز به توربوشارژر مدل‌های ولستر توربو و الانترای اسپرت قرار گرفته است. این موتور نیز مانند عموزاده‌­های خود ۲۰۱ اسب بخار قدرت تولید می­‌کند. این میزان قدرت از آن جهت حائز اهمیت است که موتور سول عادی قادر به تولید ۱۶۴ اسب بخار قدرت بود و کیا به­‌جای استفاده از موتور ۲ لیتری با تنفس طبیعی برای بهبود قدرت آن، تنها با استفاده از یک توربوشارژر ۳۷ اسب بخار به قدرت موتور ۱.۶ لیتری افزوده است. همچنین، این موتور به یک جعبه‌­دنده­‌ی اتوماتیک 7۷ سرعته‌­ی جدید با کلاچ دوگانه مجهز شده است. کیا هنوز خبری از جعبه‌­دنده‌­ی دستی برای این مدل نداده است اما امیدواریم که این جعبه­‌دنده به لیست پیشنهادات کیا افزوده شود. طبق اعلام رسمی این کمپانی، کیا سول توربو در ۷.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست می­‌یابد و حداکثر سرعت آن ۲۰۰ کیلومتر در ساعت است.

کیا سول SX

به­‌جز تغییرات موتوری، سول توربو در داخل و ظاهر نیز تغییراتی جزیی را تجربه کرده است تا به‌­راحتی بتوان آن را از سول معمولی تشخیص داد. برای مثال، طراحی جلوپنجره‌­ی آن بزرگ­‌تر و خشن­‌تر شده است و رکاب درها اندکی پهن­ شده­‌اند. رینگ­‌های ۱۰ پره­‌ی ۱۸ اینچی منحصربه­‌فرد در کنار خطوط نازک قرمز رنگ بدنه و یک اگزوز دوقلو زیبایی خاصی را به این خودرو بخشیده‌­اند. داخل سول SX از چرم و پارچه­‌ی مشکی رنگ استفاده شده است و در دوخت فرمان آن از رنگ نارنجی بهره برده شده است.

طبق اعلام کیا، این خودرو هم‌­اکنون در اروپا قابل سفارش است و هنوز باید مدت اندکی در انتظار معرفی نسخه‌­ی آمریکایی این خودرو باشیم.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده