فراری خودروی LaFerrari Aperta را معرفی کرد

فراری خودروی LaFerrari Aperta را معرفی کرد

فراری در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ از خودروی LaFerrari Aperta رونمایی کرد و  همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد در حال حاضر موجودی این خودرو تمام شده است.

به همان اندازه که انتظار عرضه شدن خودروی کوروت با پیشرانه در مرکز آن را داشتیم، منتظر دیدن مدل کانورتیبل از خودروی LaFerrari در نمایشگاه پاریس امسال بودیم. این خودرو روز پنج‌شنبه در حضور انبوهی از بازدیدکنندگان نمایشگاه خودرو، با طراحی روباز معرفی شد. قبل از این هم با این خودرو آشنایی پیدا کرده بودیم، اما مسئله‌ای که از آن اطمینان نداشتیم نام کامل این خودرو بود که با معرفی امروز نشان Aperta به جای Spider تایید شد.

در حال حاضر تمام مدل‌های این خودرو فروخته شده است و این در حالی است که تولید آن تنها به ۲۰۹ دستگاه محدود می‌شود. از این تعداد، ۲۰۰ دستگاه به مشتریان و خریداران این خودرو خواهد رسید و ۹ دستگاه دیگر نیز برای مراسم هفتادمین سالگرد کمپانی فراری و به رخ کشیدن توانایی‌های این خودروساز، در کمپانی باقی خواهند ماند.

بر اساس بیانات خودروسازی فراری استحکام و مقاومت مدل Aperta و همچنین مشخصات آیرودینامیکی آن کاملا مشابه مدل معمولی آن است. سیستم تامین توان و انتقال قدرت این مدل نیز که از یک پیشرانه V12 همراه با یک موتور الکتریکی و بهره‌گیری از تکنولوژی KERS تشکیل می‌شود و قادر به تولید توان ۹۴۹ اسب بخار است، بدون تغییر باقی مانده است.

در همین حال Ferrari مشخصات پنج مدل از ۳۵۰ مدلی را که قرار است برای جشن هفتادمین سالگرد آن تولید شوند، فاش کرد:

  • Steve McQueen: این مدل از خودرو 250 GT Berlinetta Lusso در دهه ۶۰ میلادی الهام گرفته است.
  • Green Jewel: این مدل طرحی شماتیک و سبز رنگ بر اساس خودرو 365 P2 در رقابت‌های Le Mans است.
  • Stirling: این مدل تداعی کننده خودرو 250 GT Berlinetta SWB تولیدی سال ۱۹۶۱ است که توسط Stirling Moss قهرمانی را بدست آورد.
  • Schumacher: این مدل طرحی با رنگ قرمز از خودرو فرمول وان فراری در سال ۲۰۰۳ است که توسط Michael Schumacher هفت بار به قهرمانی رسید.
  • White Spider: این مدل برای بزرگداشت خودرو 375 MM Pinin Farina Spider به تولید خواهد رسید.

کمپانی فراری همچنین مدل توربو V8 با سیستم انتقال قدرت به چرخ‌های عقب خودرو GTC4 Lusso T را برای اولین بار، در یک نمایشگاه خودرو به نمایش گذاشت. این‌طور که به نظر می‌رسد Paris Motor Show 2016 برای فراری نمایشگاه پرکاری است، و این امر باعث خوشنودی تمام دوستداران عرصه خودرو خواهد بود.

تمام مطالب مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ مطالعه کنید.
منبع autoblog

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید