گام رو به عقب جنرال موتورز برای بررسی مجدد فناوری خودران

گام رو به عقب جنرال موتورز برای بررسی مجدد فناوری خودران

در حالی‌که تمامی خودروسازان به سمت استفاده از فناوری خودران در محصولات آینده‌ی خود خیز برداشته‌اند، جنرال‌موتورز گامی رو به عقب در این زمینه برداشته است و قصد بررسی مجدد فناوری خودروان اختصاصی خود را پیش از تجاری کردن آن دارد. برای آگاهی از جزییات تصمیم جنرال‌موتورز با زومیت همراه باشید.

به نظر می‌رسد که تصادف کشنده‌ی خودروی خودران شرکت تسلاموتورز، اثر منفی خود را بر روی صنعت خودروسازی بگذارد، چرا که بسیاری از خودروسازان و تولیدکنندگان این عرصه، به ارزیابی مجدد استانداردهای ایمنی فناوری‌های موجود پرداختند و شور و شوق خود را برای عرضه‌ی خودروهای نیمه و تمام خودران از دست داده‌اند. خودروسازان کشور آلمان در آینده‌ی نزدیک قصد استفاده از جعبه‌ی سیاه در خودروهای خودران خود را دارند و جنرال‌موتورز نیز به بازبینی و ارزیابی مجدد این فناوری‌ها می‌پردازد. این موضوع می‌تواند موجب عدم استفاده از فناوری خودران مخصوص جنرال‌موتورز به نام سوپرکروز، در محصولات تولیدی سال ۲۰۱۷ شود. ماری بارا، مدیر ارشد اجرایی این شرکت تاریخ دقیقی برای تجهیز خودروها به سامانه‌ی نیمه خودروان مشخص نکرده بود، اما پس از مدتی مقامات رسمی غول خودروسازی ایالات متحده افزودند که انتظار می‌رود، این ویژگی در سال ۲۰۱۷ در برخی از خودروهای جنرال موتورز در دسترس باشد.

اعلامیه‌ی اخیر شرکت جنرال موتورز، نشان از میزان جدی‌بودن خودروسازان در زمینه‌ی بررسی صحت عملکرد تکنولوژی‌های خودران دارد که در حال حاضر تحت نظارت‌های سخت‌گیرانه و جدی مقامات فدرالی هستند. جنرال‌موتورز قصد تکرار اشتباه تسلا را در سامانه‌ی سوپرکروز خود ندارد و این بدین معنی است که از استراتژی خودروسازان دیگر برای استفاده از فناوری‌های پیشرفته در نسخه‌ی آزمایشی خود استفاده نخواهد کرد و آن را در اختیار مشتری نخواهد گذاشت. این دومین بار است که جنرال‌موتورز عرضه‌ی فناوری خودران خود را به تعویق می‌اندازد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده