دایملر عمده سهام سرویس حمل‌ و نقل Hailo را خریداری می‌ کند

دایملر عمده سهام سرویس حمل‌ و نقل Hailo را خریداری می‌ کند

یکی از کسب‌ و کارهایی که در بخش حمل‌ و نقل به وجود آمده است، شرکت‌های اشتراک خودرو هستند که سعی دارند با استفاده از روش‌های نرم‌افزاری، رابطه میان راننده و مسافر را به طور مستقیم برقرار سازند. معروف‌ترین نام در این صنعت اوبر (Uber) است. حال دایملر، تصمیم گرفته است تا با خرید اکثریت سهام یکی از رقبای اصلی اوبر، به نام هیلو (Hailo) و ادغام آن با سیستم حمل‌ونقل خود، قوی‌تر از گذشته در این زمینه فعالیت کند. با زومیت همراه باشید.

خودروساز چندملیتی دایملر سهام شرکت اشتراک خودروی هیلو (Hailo) را خریداری کرد. دایملر پلتفرمی به نام MyTaxi را تاسیس کرده که فعالیت مشابهی با Hailo دارد. اکنون دایملر می‌تواند با ادغام این دو شرکت، بزرگ‌ترین سرویس حمل‌ونقل هوشمند را در سرتاسر اروپا به وجود آورد که در بیش از ۵۰ شهر و با کمک ۱۰۰ هزار راننده به ۷۰ میلیون مشتری خدمت‌رسانی کند.

هیلو اکنون تنها در بریتانیا، ایرلند و اسپانیا در دسترس است. اما پس از ادغام با MyTaxi در اتریش، آلمان، لهستان، پرتغال و سوئد نیز برای کاربران قابل استفاده خواهد بود. قرار است تمام خدمات مربوط به این شرکت تا میانه سال ۲۰۱۷ میلادی تحت نام MyTaxi ارائه شوند.

اندرو پینینگتون، بنیان‌گذار Hailo، مدیرعامل شرکت جدید خواهد بود. نیکولاس مِوِز، بنیان‌گذار MyTaxi، نیز به عنوان مدیر شرکت خدمات حمل‌ونقل دایملر قرار فعالیت خواهد کرد تا این دو بتوانند به خوبی با یکدیگر تعامل داشته باشند.

رئیس بخش مالی شرکت حمل‌ونقل دایملر، کلاوس انتنمان، درباره این ادغام گفته است:

ادغام Hailo و MyTaxi قدم دیگری برای تبدیل دایملر به شرکت پیشرو ارائه‌دهنده سرویس‌های حمل‌ونقل است. با آوردن سرویس‌‌های حمل‌ونقل به گوشی‌های هوشمند، مشتری می‌تواند با دید شفاف خودروی موردنظر خود را انتخاب کند و هم‌چنین به راحتی هزینه سفر را پرداخت کند. شرکت ما علاوه بر این اقدام، حدود ۵۰۰ میلیون یورو برای زیرساخت‌های حمل‌ونقل و هم‌چنین بهبود خدمات، سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت در آینده نیز در کنار گسترش سامانه‌های حمل‌ونقل خود، در موارد لازم سرمایه‌گذاری‌های دیگری را برای توسعه بخش حمل‌ونقل خود انجام خواهد داد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده