همکاری آلفابت با خودروسازان در توسعه فناوری خودروهای خودران

همکاری آلفابت با خودروسازان در توسعه فناوری خودروهای خودران

به‌تازگی آلفابت همکاری خود را با شرکت خودروسازی فیات کرایسلر در زمینه‌ی توسعه‌ی فناوری خودران آغاز نموده است و قصد گسترش این فعالیت‌ را نیز دارد. برای اطلاع از جزییات این همکاری با زومیت همراه باشید.

پنجشنبه‌ی گذشته شرکت مادر گوگل با نام آلفابت، عنوان کرد که همکاری اخیر این شرکت با فیات-کرایسلر برای تعبیه‌ی فناوری خودران بر روی مینی‌ون‌های این شرکت، سرآغاز این دسته از فعالیت‌ها خواهد بود.

قرارداد همکاری شرکت آلفابت با فیات کرایسلر، که در ماه مِی بسته شد، از ۱۰۰ نمونه از مینی‌ون‌های مدل ۲۰۱۷ پسیفیکای هیبریدی کرایسلر برای آزمایش فناوری خودران خود استفاده خواهد کرد. انتظار می‌رود که اولین خودروهای این سری تا پایان سال جاری وارد خیابان‌ها شوند و این‌گونه ناوگان خودروهای خودران شرکت آلفابت بیش از دوبرابر خواهد شد.

ناوگان کنونی آلفابت شامل ۲۴ عدد خودروی SUV لکسوس مجهز به حسگرها، اسکنرها و دوربین‌های مختلف و ۳۴ نمونه‌ی سفارشی است که با این فناوری شرکت آلفابت یکپارچه شده است.

1

روث پورات، رییس امور مالی گوگل و آلفابت در تماس کنفرانسی با سرمایه‌گذاران در روز پنجشنبه اعلام کرد: «قرارداد این شرکت با فیات کرایسلر، اولین قراردادی است که آلفابت به صورت مستقیم با یک خودروساز بسته است، اما آخرین آن نخواهد بود. ما از همکاری با شرکت فیات کرایسلر احساس رضایت داریم چرا که تعداد خودروهای تحت آزمایش ما به بیش از دو برابر رسیده است". وی افزود: "ما انتظار همکاری با شرکت‌های زیادی در این زمینه داریم.»

خودروهای خودران یکی از بزرگترین قرارداد‌های پروژه‌ی پرواز به ماه آلفابت هستند. سرمایه‌گذاری در این زمینه‌ی جدیدی از فناوری که سال‌ها تا تجاری شدن آن فاصله دارد، در صورت موفقیت، قادر به زیر و رو کردن صنعت خواهد بود.

پورات در رابطه با تحقیقات حوزه‌ی خودروهای خودران گفت: «ما در حال حل یک مساله‌ی بسیار مهم هستیم.»

در سه ماه گذشته، آلفابت ۸۵۹ میلیون دلار را در سرمایه‌گذاری‌های خود از دست داده، که بیشتر آن در سرمایه‌گذاری پروژه‌ی اینترنت پرسرعت گوگل فایبر بوده است. اما این سرمایه‌ی از دست رفته، به آسانی توسط سود‌ عملیاتی ۷ میلیارد دلاری گوگل جبران شد.

2

در حال حاضر آلفابت به آزمایش بر روی خودروهای خودران در چهار شهر ایالات متحده می‌پردازد که یکی از این شهر‌ها در اطراف مقر اصلی این شرکت در ماونتین‌ویو کالیفرنیا است؛ سایر شهرها عبارتند از فینیکس آریزونا، کیرک‌لند واشنگتن و آستین ایالت تگزاس.

از هنگام شروع این پروژه در سال ۲۰۰۹، این خودروها تاکنون بیش از ۲.۸ میلیون کیلومتر را به صورت خودران پیموده‌اند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع pcworld
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده