شوخی طعنه آمیز پورشه با آکورا

شوخی طعنه آمیز پورشه با آکورا

پورشه پس از اطلاع از استفاده‌ی تیم آکورا NSX‌ از 911GTX برای توسعه‌ی سوپراسپرت خود، شوخی طعنه‌دار و البته جالبی را با این شرکت مطرح ژاپنی کرده است. برای اطلاع از اقدام پورشه، با زومیت همراه باشید.

اگر روزی به تحقیق و بررسی بر روی یکی خودروهای پورشه بپردازید، این شرکت مطرح خودروسازی قطعا شما را پیدا خواهد کرد و شما را مسخره خواهد کرد. اخیرا پورشه از طریق خودروی 911GT3 که آکورا به کمک آن در حال توسعه‌ی سیستم فرمان سوپراسپرت NSX بود، پیغامی طعنه‌آمیر به هوندا فرستاد. 

آکورا به صورت ناشناس یک دستگاه پورشه 911GT3 را برای توسعه‌ و مقایسه‌ی سیستم فرمان NSX، خریداری کرده بود. با این حال ظاهرا پورشه هوشیارتر از این حرف‌ها است و متوجه این اقدام آکورا شده است. در همین راستا این شرکت مطرح آلمانی تصمیم گرفت که با رقیب ژاپنی خود نیز شوخی طعنه‌آمیزی داشته باشد. 

آکورا NSX

زمانی که آکورا اقدام به دریافت پورشه‌ی 911GT3 که پیش‌تر به نمایندگی‌ پس از فروش این شرکت تحویل داده شده بود، کرد، با مورد جالب‌ توجهی روبرو شد. با توجه به صحبت‌های مدیر بخش دینامیکی آکورا NSX، نوشته‌ای زیر کاپوت پورشه و روی پیشرانه‌ی آن قرار گرفته بود که حاوی پیامی برای هوندا بود. مضمون این پیام بدین شکل بود:

هوندا موفق باشی. تو میدون مسابقه میبینمت. از طرف پورشه.

تیم توسعه‌ی NSX‌ همچنین از یک دستگاه مک‌لارن 12C‌ استفاده کرده بود. اما مک‌لارن مانند پورشه از این موضوع باخبر نشده بود. البته هنگامی که آکورا، مک‌لارن 12C‌را برای سرویس به نمایندگی این برند تحویل داده بود، با تعجب مهندسین این شرکت مواجه شده بود که از مالکان خودرو پرسیده بودند در چه مکانی موفق به رانندگی با سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت با خودرو شده‌اید.

رقابت خودروسازان به خصوص در زمینه‌ی خودروهای سوپراسپرت همواره تنگاتنگ و جذاب دنبال می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها به توسعه‌ی مدل خاصی تنها برای شکست یکی از محصولات شرکت‌های رقیب می‌پردازند. پورشه نیز همواره با عملکرد عالی خود، الگویی برای سایر شرکت‌ها بوده است و این اولین مورد استفاده از محصولات آن توسط سایر تولید‌کنندگان مطرح نیست.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع caranddriver
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده