جانشین مک‌لارن F1 احتمالا سال ۲۰۱۸ از راه خواهد رسید

جانشین مک‌لارن F1 احتمالا سال ۲۰۱۸ از راه خواهد رسید

مدت‌ها است که علاقه‌مندان دنیای اتومبیل منتظر جانشین خودروی افسانه‌ای مک‌لارن اف ۱ (F1) هستند؛ به نظر می‌رسد مک‌لارن در حال ساخت جانشین این خودروی افسانه‌ای است. با زومیت همراه باشید.

انتظارات از خودروی جدید مک‌لارن بالا است. F1 زمانی سلطان بلامنازع سرعت خیابان‌ها بود. شایعات حاکی از آن است که بار دیگر طراحی‌های این شرکت برای F1 بر روی سرعت متمرکز شده است. به نظر می‌رسد چینش صندلی‌های خودروی جدید نیز به مانند نسل پیشین خواهد بود (یک صندلی در قسمت جلویی و دو صندلی برای سرنشین‌ها در پشت). جانشین اف ۱  قرار است لوکس‌ترین مک‌لارن ساخته شده تا به امروز باشد.

بخش داخلی این اتومبیل توسط بخش عملیات ویژه‌ی مک‌لارن MSO یا McLaren's Special Operations طراحی خواهد شد. به گفته‌ی مک‌لارن خریداران انتخاب‌های زیادی برای رنگ‌ها، جنس‌ها و تزئینات داخلی در اختیار خواهند داشت. با وجود این که هنوز نامی برای این خودروی جدید انتخاب نشده است، ولی یکی از محتمل‌ترین نام‌ها برای آن F1 GT خواهد بود.

شایعات حاکی از آن است که در F1 جدید خبری از موتورهای کمکی الکتریکی همانند P1 خواهد بود و مک‌لارن از پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری V8 استفاده خواهد کرد. پیشرانه‌ی هشت سیلندر استفاده شده در این خودرو توانی در حدود ۷۰۰ اسب بخار را برای این خودرو به ارمغان می‌آورد و رسیدن به سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت برای آن  به راحتی دست یافتنی خواهد بود.

به مانند نسل پیشین، این خودرو نیز در تعداد محدود تولید و قیمتی در حدود ۲ میلیون یورو خواهد داشت. باید تا زمان معرفی رسمی جانشین سوپر اسپورت پر آوازه‌ی مک‌لارن صبر کرد. با این حال علاقه‌مندان امیدوار هستند مک‌لارن برای جاودانه کردن نام اف ۱ هر آنچه در توان دارد به کار گیرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع leftlanenews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده