فورد موستانگ GT350 اوله یلر با الهام از هواپیمای جنگنده

فورد موستانگ GT350 اوله یلر با الهام از هواپیمای جنگنده

خودروی سفارشی جدید فورد که برای یک بنیاد هواپیمایی ساخته شده است، به زودی در یک حراج به نمایش گذاشته خواهد شد. موستانگ اوله یلر چندمین خودروی سفارشی است که فورد تا کنون برای سازمان‌های مختلف ساخته است. با زومیت همراه باشید.

کمپانی فورد در چند سال گذشته، شماری از موستانگ‌های سفارشی ویژه‌ی حراج را برای برنامه‌های آموزشی انجمن آزمایش‌های هواپیمایی جوانان (Experimental Aircraft Association's) تولید کرده است. آخرین محصول فورد از این دسته نیز مطمئنا توجه‌های بسیاری را به سوی خود جلب خواهد کرد.

 فورد ادعا کرده است که خودروی موسوم به «اوله یلر» (Ole Yeller) موستانگ GT350، آماده‌ترین و متناسب‌ترین خودرو با قوانین جاده‌ای از سوی موستانگ خواهد بود که تا به حال تولید شده است. موستانگ GT350 دارای عملکرد فوق‌العاده‌ای است. هر چند که با چنین اوصافی که از سوی کمپانی برای خودرو بیان شده بود، شاید برای برخی اندکی تعجب برانگیز باشد که تنها ارتقاء عملکرد قابل توجه روی این خودرو محدود به اعمال تعدادی تنظیمات مجدد در سیستم تعلیق و بال بزرگ عقب باشد.

 اما باید به این نکته نیز توجه کنیم که بحث درباره‌ی نکات فنی پیرامون این خودرو اندکی دور از هدف اصلی فورد از ساخت آن است. واقعیت این است که مهم‌ترین جاذبه‌ی این خودرو مربوط به ظاهرا و جلب توجه آن است. این طرح جسورانه زرد و سبز در واقع از هواپیمای جنگنده‌ی موستانگ به نام «اوله یلر» P-51D موستانگ، الهام گرفته شده است. هواپیمای یاد شده دارای طرح رنگی مشابه با آنچه که در این خودرو می‌بینیم بوده و تنها از لحاظ چند ویژگی شاخص مورد توجه و شهرت واقع شده است.

این هواپیما رکورد سرعت ساحل تا ساحل را بر فراز ایالات متحده برای هواپیماهای ملخ‌دار به خود اختصاص داده است و برای بیش از ۲۰ سال توسط یک خلبان هنرنما در حرکات پروازی به پرواز در آمده بود. رابرت اِی هوور (Robert A. Hoover)، که با نام باب هوور معروف شده، یک خلبان بازنشسته نیروی هوایی ایالات متحده است و به باور کمپانی فورد وی یکی از مورد احترام‌ترین پایه‌گذاران حرکات نمایشی پروازی مدرن است.

اوله یلر موستانگ نهمین فورد سفارشی ساخته شده برای یک سازمان به شمار می‌رود و در تاریخ ۲۸ جولای در گردهمایی ایگلز (Gathering of Eagles) که یک رویداد خیریه است به حراج گذاشته می‌شود. این رویداد در گردهمایی EAA در شهر اشکوش ویسکانسین برگزار خواهد شد. EAA یک گردهمایی است که پیرامون دستاوردهای پروازی و علاقمندان به پرواز و صنایع هوایی برگزار می‌شود.

فورد موستانگ

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده