تولید بی ام و Z4 به زودی متوقف می شود

تولید بی ام و Z4 به زودی متوقف می شود

بی ام و به زودی نسل جدید رودستر روباز و زیبای Z4 را معرفی می‌کند. در همین راستا نیز اخباری مبنی بر توقف تولید این خودروی در آینده‌ی نزدیک به گوشی می‌رسد. برای اطلاع از جزئیات این خبر با زومیت همراه باشید.

دوران بی‌ام‌و Z4 به زودی به پایان می‌رسد. این رودستر در سال ۲۰۰۲ برای جایگزینی Z3 معرفی شد و اکنون پس از تقریبا ۱۲ سال تولید به پایان عمر خود نزدیک می‌شود. این خودرو هنگام معرفی ظاهری بسیار زیبا و اسپرت داشت تا علاوه بر عملکرد حرکتی بالا، نظر تمامی بینندگان را نیز به خود جلب کند. 

بی‌ام‌و برای اولین بار رودستر Z1 را در بازه‌ی سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ عرضه کرد. سپس مدل Z3 در سال ۱۹۹۵ به بازار آمد تا موفقیت‌های Z1 را ادامه دهد. اما در آغاز هزاره‌ی سوم میلادی، با حضور قدرتمند رقبایی اعم از پورشه باکستر، آئودی TT‌ و مرسدس بنز SLK، بی‌ام‌و عرضه‌ی نسل جدید خانواده‌ی سری Z را واجب دید. در همین راستا پروژه‌ی Z4 توسط طراح مطرح آن زمان بی‌ام‌و، کریس بنگل آغاز شد. این خودروساز مطرح آلمانی موفق شد با عرضه‌ی Z4 ترکیبی از زیبایی، راحتی و عملکرد حرکتی بالا را به ارمغان بیاورد.

بی ام و Z4

Z4‌ در سال ۲۰۰۹ به عنوان آخرین پروژه‌ی بنگل تحت تغییرات ظاهری قرار گرفت تا بتواند به نبرد در این رده‌ی خودرویی با رقبای قدرتمند خود ادامه دهد. این رودستر که از سقف تاشوی فلزی بهره می‌برد، اکنون در هفتمین سال خود، در آستانه‌ی بازنشستگی قرار دارد. بلاگ خبری بی‌ام‌و نیز این خبر را تایید کرده است.

بی‌ام‌و برای جایگزینی Z4، چندین سال است که پروژه‌ای مشترک با تویوتا برای توسعه‌ی پلتفرمی مشترک را آغاز کرده است. طبق شایعات منتشر شده رودستر جدید بی‌ام‌و از سیستم‌های تولید توان هیبریدی و انتقال نیرو به هر چهارچرخ بهره می‌برد. شاید این دسته از اخبار باعث ناامیدی علاقه‌مندان به رودستر‌های اسپرت و محور محرک عقب اعم از Z4 شود؛ اما باید در نظر داشت که این دسته از خودروها در حال حاضر فروش خوبی را تجربه نمی‌کنند و این موضوع باعث شده تا بی‌ام‌و در نسل آینده‌ی محصول خود در این رده، تغییرات بنیادی را اعمال کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع caranddriver
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده