بی ام و، اینتل و موبایل آی طی همکاری مشترک خودرو خودران تولید می‌ کنند

بی ام و، اینتل و موبایل آی طی همکاری مشترک خودرو خودران تولید می‌ کنند

هم پیمان شدن سه شرکت نام آشنای تکنولوژی برای تولید محصولی که قرار است تا سال ۲۰۲۱ به تولید برسد، واقعیت دارد. شرکت‌های بی‌ام‌و، اینتل و موبایل آی طی همکاری مشترک قصد تولید خودرو خودران را دارند. با زومیت همراه باشید.

پیش‌تر شایعاتی مبنی بر همکاری بی‌ام‌و و اینتل برای تولید خودروهای خودران منتشر شده بود. طولی نکشید که این شایعه به واقعیت تبدیل شد؛ اما شرکت موبایل آی (MOBILEYE) نیز در توسعه‌ی خودروی خودران به تیم دونفره بی‌ام‌و و اینتل اضافه شده است. هرکدام از اعضای این تیم توانایی منحصر به فردی دارد. بی‌ام‌و همانطور که همه می‌دانند، متخصص صنعت خودرو است؛ اینتل قدرت بلامنازع بخش تکنولوژی است و موبایل آی پیشرفت های بسیاری در زمینه بینایی کامپیوتری و یادگیری ماشین داشته است.  به نظر شما آیا این اتحاد برای تولید یک خودروی خودران کافی نیست؟ 

بی ام و


هدف نهایی این همکاری، تولید یک خودروی خودران صرف نیست؛ بلکه تولید خودرویی است که نیازی به توجه یک انسان هوشیار نداشته باشد. به عبارت دیگر این شرکت‌ها خودرویی خواهند ساخت تا حضور یا عدم حضور سرنشینان تاثیری بر عملکرد آن‌ها نداشته باشد و به صورت مستقل به عملکرد خود ادامه دهند. بدین ترتیب حتی اگر انسان داخل خودرو نباشد، خودرو ‌می‌تواند به هر جای مختلفی که به آن دستور داده شود برود؛ این خودروها که به اصطلاح مستقل نامیده می‌شوند، اطلاعات رانندگی را با یکدیگر به تبادل می‌گذارند، در سطح شهر حرکت کرده و مسافران را پیاده و سوار می‌کنند.

بی‌ام‌و، اینتل و موبایل آی قصد سوق صنعت خودروسازی با استاندارهای کنونی را به سمت رانندگی مستقل و خودروهای هوشمند واقعی، دارند. بدین ترتیب با ایجاد یک پلت فرم باز کاملا مستقل، شرایطی را بوجود می‌آورند که دستاورد‌های خود را علاوه بر صنعت خودرو، در دیگر صنایع نیز استفاده کنند.

برای رسیدن به این دستاورد نقشه‌ی راهی تهیه شده است. بزودی اولین نمونه این خودروی هوشمند به نمایش درخواهد آمد و در سال ۲۰۱۷ مورد آزمایش‌های خودروهای خودران ناوگان حمل و نقل قرار خواهد گرفت. هدف نهایی عبور و مرور خودروهای مستقل در جاده‌ها تا سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع appy-geek
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده