لامبورگینی مرکز تحقیقاتی جدیدی را برای توسعه مواد سبک تاسیس می کند

لامبورگینی مرکز تحقیقاتی جدیدی را برای توسعه مواد سبک تاسیس می کند

بیش از سه دهه است که لامبورگینی به تحقیقات درباره‌ی مواد سبک برای استفاده در خودروهایش می‌پردازد و تسهیلات تحقیقاتی زیادی را برای توسعه‌ی این مواد فراهم آورده است. حال این شرکت بخش جدیدی را خاص تحقیق و توسعه‌ در این زمینه‌ تاسیس می‌کند. برای اطلاع از جزئیات این سری از تحقیقات شرکت لامبورگینی با زومیت همراه باشید.

یکی از جدیدترین یافته‌های خودروسازان، کامپوزیت‌های فورج‌شده هستند که استحکامی به اندازه‌ی فیبرهای کربنی دارند و تولید آن با قیمتی بسیار کمتر و سرعتی بالاتر انجام می‌گیرد. این کامپوزیت‌های فورج‌شده در مرکز تحقیقاتی آزمایشگاه سازه‌های پیشرفته‌ی کامپوزیتی (ACSL) شرکت لامبورگینی واقع در دانشگاه واشنگتن در سیاتل، توسعه داده شدند. از این مواد در سال ۲۰۱۰ و در طرح مفهومی مدل سستو المنتوی لامبورگینی استفاده و کارآمدی آن اثبات شد.

لامبورگینی قصد توسعه‌ی بیشتر مواد را در آزمایشگاه جدید (ACSL) خود دارد. این آزمایشگاه جدید مجدداً در سیاتل راه‌اندازی شده است. علت این امر، همکاری با شرکت بوئینگ واقع در همین شهر است که از دستاوردهای این آزمایشگاه در حوزه‌ی مواد سبک بهره می‌برد.

محققان در اینجا، به‌صورت نزدیک با کارکنان مرکز تحقیقات کامپوزیت پیشرفته‌ی لامبورگینی (ACRC) واقع در دفتر مرکزی در سنت آگاتا بولونیز ایتالیا کار می‌کنند. در این مرکز (ACRC)، محققان بر روی به‌کارگیری فناوری‌های جدید در خط تولید متمرکز شده‌اند.

ماریزیو رگیانی، مدیر بخش تحقیق و توسعه‌ی شرکت لامبورگینی عنوان می‌کند: "با ادامه‌ی توسعه‌ی کامپوزیت‌های فورج‌شده‌‌ که پتنت آن در اختیار ما است، قادر به خلق محصولی هستیم تا بتواند عملکرد و ظاهر خودروهای سوپر اسپرت لامبورگینی را بهبود بخشد. توانایی به‌کارگیری این نوع از مواد سبک در لامبورگینی یک مزیت است که در آینده موجب بهبود کلیه‌ی خودروها و فرآیندهای تولید می‌شود".

در ادامه تصاویری از آزمایشگاه سازه‌های پیشرفته‌ی کامپوزیتی (ACSL) شرکت لامبورگینی واقع در شهر سیاتل ایالت واشنگتن را مشاهده کنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motorauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده