المنتال جدیدترین خودروی مسابقه ای و سبک وزن خود را معرفی کرد

المنتال جدیدترین خودروی مسابقه ای و سبک وزن خود را معرفی کرد

خودروهای مسابقه ای سبک وزن در بریتانیا طرفداران زیادی دارد. از این رو شرکت های خودروسازی مختلفی در این زمینه فعالیت میکنند. شرکت Elemental نیز در همین راستا در آستانه‌ی عرضه‌ی جدیدترین محصول خود است. با زومیت همراه باشید.

کمبودی از بابت خودروهای سبک وزن مسابقه‌ای بریتانیایی وجود ندارد. خودروهای کلاسیکی همچون AC Cobra و Lotus Seven از دیرباز دستی در این آتش دارند. این بخش در سال‌های اخیر با روی کار آمدن خودروسازانی همچون Ariel، BAC و KTM با مدلهای Atom، Mono، X-Bow جان دوباره‌ای گرفته است. حالا با ورود شرکت Elemental رقابت میان خودروهای سبک وزن مسابقه‌ای انگلیسی داغ‌تر شده است.

المنتال (Elemental) برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ با هدف گسترش خودروهای مسابقه‌ای سبک وزن و با تکنولوژی پیشرفته تاسیس شد. اولین خودروی تولیدی این شرکت RP1 است که دو سال پیش رونمایی شد. اکنون آخرین نسخه‌ی تولیدی المنتال هفته آینده به طور رسمی در جشنواره GoodWood of Speed ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد. در مقایسه با نمونه اولیه، شرکت المنتال اظهار کرده است که فیبر کربن استفاده شده در محفظه‌ی راننده‌ی خودرو دارای کیفیت مرغوب‌تر، جانمایی بهتر و پرداخت مناسب‌تری است. همچنین بهبود وضعیت آئرودینامیک خودرو از دیگر ویژگی‌های این نسخه‌ی جدید است.

elemental RP1

محفظه‌ی راننده وزنی معادل با ۷۰ کیلوگرم دارد و مانند رانندگان خودروهای فرمول یک کنونی دارای مکان مناسب پای راننده است. دارا بودن پکیج آئرودینامیک که شامل المان‌های زیر بدنه است، از خودروهای فرمول یک وارد خودروهای المنتال شده است. این بسته‌ی ویژه کمک می‌کند تا RP1 نیروی ۴۴۰ کیلوگرمی رو به پایین را در سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت تولید کند. ذکر این نکته قابل توجه است که این خاصیت در خودرویی وجود دارد که استاندارد ارتفاع شهری خودرو در آن رعایت شده است. المنتال گفته است که تولید نیروی رو به پایین بیشتر نیز در صورتی که از مجموعه‌ی (پکیج) اسپرت‌تری استفاده شود، امکان پذیر است.

elemental RP1

سیستم تعلیق RP1 به راحتی قابل تنظیم است به طوری که به وسیله‌ی دست یا استفاده جزئی از ابزار این امر محقق می‌شود. سیستم کنترل نیروی جلو برنده (ترکشن) در پنج حالت مختلف وجود دارد تا نیروهای ترکشن مختلف و برنامه‌ی تنظیماتی موتور احتراقی را کنترل کند. این حالات متعدد در محدوده‌ی جاده تا پیست مسابقه قابل برنامه‌ریزی است.

مشتریان دو انتخاب مجزا برای سیستم قواب محرکه و انتقال قدرت RP1 در اختیار دارند. آپشن اولیه پیشرانه‌ی یک لیتری سه سیلندر توربو شارژ شده است که توان ۱۸۰ اسب بخار تولید می‌کند. گزینه‌ی ‌دوم پیشرانهی چهار سیلندر دو لیتری توربو شارژ شده است که می تواند ۳۲۰ اسب بخار توان روانه‌ی چرخ‌ها کند. شتابگیری ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت RP1 نیز تنها در ۲.۸ ثانیه انجام می شود.

المنتال RP1 درجشنواره‌ی GoodWoof of Speed که در روز‌های ۲۳ تا ۲۶ ماه ژوئن در GoodWood House واقع در جنوب انگلیس برگزار می‌شود، معرفی خواهد شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motorauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده