سیتروئن ۵۰ درصد سهام زیرمجموعه‌ سایپا را می‌خرد

سیتروئن ۵۰ درصد سهام زیرمجموعه‌ سایپا را می‌خرد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که در جریان مذاکرات سایپا و سیتروئن، ۵۰ درصد از سهام یک شرکت داخلی خودروسازی به سیتروئن واگذار خواهد شد. دلیل این کار علاوه بر سرمایه گذاری مشترک، انتقال فناوری خودروسازی به داخل کشور بیان شده است. همراه زومیت باشید.

مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم سالگرد ارائه‌ی سهام سایپا در بورس اعلام کرد: «برای اولین بار در ایران قرار است ۵۰ درصد از سهام یک شرکت داخلی خودروسازی به سیتروئن واگذار شود. از این طریق علاوه بر سرمایه‌گذاری مشترک، علاوه بر فناوری جدید نیز به کشور منتقل می‌شود.»

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره مذاکرات با سیتروئن ادامه داد: «شرکت سیتروئن فرانسه از انتقال فناوری، سرمایه‌گذاری مشترک و صادرات محصول از ایران به خارج استقبال کرده است.»

او گفت: «هم اکنون در حال انتخاب شرکای اروپایی و آسیایی برای ادامه‌ی همکاری هستیم. در نظر داریم علاوه بر بازار داخل در بازارهای صادراتی نیز حضور داشته باشیم که برای تحقق این موضوع به سرمایه‌گذاری مشترک و انتفال فناوری نیاز است.»

جمالی در مورد آینده‌ی مشارکت با چینی‌ها پس از ورود شرکت‌های اروپایی به کشور و رفع تحریم‌ها توضیح داد: «قرارداد و سرمایه‌گذاری هایی که هم اکنون به امضاء رسیده‌اند تا زمان داشتن صرفه اقتصادی، تداوم می‌یابند.»

مدیرعامل سایپا افزود: «برخی از شرکت‌های خودروساز چینی جزو برندهای معتبر جهان به شمار می‌روند و با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی شریک شده‌اند. تقاضای زیادی برای خودروهای چینی وجود دارد و تازمانی که این تقاضا وجود دارد ما نمی‌توانیم از بازار خودروهای چینی چشم‌پوشی کنیم.»

پیش از این و در حدود ۴۰ روز پیش .

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع ایرنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده