مرسدس بنز کلاس E استیشن واگن ۲۰۱۷ معرفی شد

مرسدس بنز کلاس E استیشن واگن ۲۰۱۷ معرفی شد

مرسدس بنز از مدل جدید E کلاس اِستیت (Estate) استیشن واگن مدل ۲۰۱۷ رونمایی کرد. برای آشنایی بیشتر با جدیدترین خودروی مرسدس بنز، همراه زومیت باشید.

مرسدس بنز از کلاس E استیت ۲۰۱۷ رونمایی کرد. این رونمایی در ادامه‌ی معرفی از نسل جدید E کلاس سدان در ماه مارس، انجام شد. 

این مدل در راستای تصمیم مرسدس بنز برای گسترش مدل‌هایش تولید خواهد شد. طراحی نسل جدید E کلاس بسیار آشنا است و به نسل جدید سایر تولیدات مرسدس بنز شباهت دارد. در بخش انتهایی نیز شاهد طرحی بسیار شبیه به مدل کوچک‌تر مرسدس بنز، C کلاس استیت هستیم.

مرسدس ای کلاس استیت

ای کلاس جدید در بازار اروپا در سه مدل عرضه خواهد شد که گونه‌ی پایه با نام E220d از پیشرانه‌ی دیزلی ۲ لیتری چهار سیلندر استفاده خواهد کرد که توانایی تولید ۱۹۱ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور را دارد. قوی‌ترین مدل E کلاس استیت در بازار اروپا نیز مدل E43 AMG است، این مدل مجهز به پیشرانه‌ی شش سیلندر وی شکل جدیدی است که با کمک دو عدد توربوشارژر توانایی تولید ۳۹۵ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتون متر گشتاور را دارد. مدل سوم و میانی E کلاس استیت نیز به پیشرانه‌ی دیزل مجهز است و با کد E350d عرضه می‌شود. این خودرو مجهز به یک پیشرانه‌ی توربودیزل شش سیلندر وی شکل به حجم ۳ لیتر است که می‌تواند ۲۵۴ اسب بخار قدرت و ۶۲۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

مرسدس ای کلاس استیت

مرسدس بنز اعلام کرده است که شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت مدل E220d برابر ۷.۷ ثانیه و در مدل E350d برابر ۶.۲ ثانیه خواهد بود. همچنین نمونه‌ی قدرتمند E43 نیز دارای شتاب ۴.۷ ثانیه‌ای خواهد بود که در مقایسه با شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۴.۶ ثانیه ای سدان E43، تنها به میزان یک دهم ثانیه کندتر است.

مرسدس ای کلاس استیت

هر سه‌ مدل کلاس ای استیت به همراه جدیدترین جعبه‌دنده‌ی ساخت مرسدس بنز به بازار خواهند آمد. این جعبه دنده 9G-Tronic نام دارد و از نوع خودکار بوده و دارای ۹ دنده است.

میزان مصرف سوخت ترکیبی برای مدل E220d معادل ۴.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، برای مدل E350d معادل ۵.۴ و برای E43 AMG برابر ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰  کیلومتر است.   

مرسدس ای کلاس استیت

فضای قسمت بار E کلاس استیت جدید ۶۷۰ لیتر گنجایش دارد و سرنشینان عقب می توانند با ۱۰ درجه زاویه دادن به صندلی هایشان، ۳۰ لیتر دیگر نیز به این فضا اضافه کنند. ترکیب چیدمان صندلی سه تکه‌ی عقب به شکل ۴۰-۲۰-۴۰ است و با خواباندن آنها می‌توان فضای حمل بار خودرو را تا ۱۸۲۰ لیتر افزایش داد.

مرسدس ای کلاس استیت

فاصله‌ی بین دو گلگیر عقبی E کلاس استیت جدید همانند مدل قبلی معادل ۱۱۰۰ میلیمتر است و این امکان را به خریدار می دهد که جعبه‌های چوبی استاندارد اروپا را که دارای ابعاد ۸۰۰ در ۱۲۰۰ میلیمتر هستند را به راحتی در عقب خودرو جای دهند.

سیستم تعلیق E کلاس جدید نیز از نوع بادی است و در تمامی شرایط مانند حرکت با حداکثر ظرفیت یا هنگام یدک‌کشی ارتفاع خودرو را بصورت ثابت حفظ می‌کند.

مرسدس ای کلاس استیت

همانند E کلاس سدان، در کابین این مدل نیز از دو عدد صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی و کنترل های لمسی روی فرمان استفاده شده است.

زمان دقیق ورود به بازار این خودرو هنوز اعلام نشده است.

مرسدس ای کلاس استیت

تصاویر مدل‌های کوپه و روباز E کلاس در حین آزمایشات میدانی، توسط عکاسان ثبت شده است. این موضوع بدین معنی است که بزودی مرسدس بنز به رونمایی از سایر انواع کلاس ای خواهد پرداخت.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع caradvice
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده