پژو با خودروی مفهومی L500 R تاریخچه درخشان موتوراسپرت خود را جشن گرفت

پژو با خودروی مفهومی L500 R تاریخچه درخشان موتوراسپرت خود را جشن گرفت

پژو جهت گرامیداشت قهرمانی خود در مسابقات ایندی ۵۰۰، خودروی مسابقه‌ای مفهومی جدیدی با نام L500 R هیبریدی معرفی کرده که از طراحی فوق‌العاده‌ای بهره می‌برد. برای آشنایی بیشتر با این خودرو با زومیت همراه باشید.

پژو ۳۰ مِی سال ۱۹۱۶ به وسیله‌ی خودروی L45 با رانندگی داریو رستو موفق به کسب قهرمانی در مسابقات ایندیاناپولیس ۵۰۰ شد. حال شرکت مطرح خودروسازی فرانسه پس از ۱۰۰ سال از این واقعه یاد آن را با معرفی خودروی مفهومی L500 R هیبرید، گرامی داشت.

نامگذاری L45 به دلیل پیشرانه ۴.۵ لیتری این خودرو انجام شده است. این پیشرانه از مدل L76 به عاریت گرفته شده و توسط سه راننده‌ی جوان که به «شارلاتان‌ها» معروف بودند، آماده شد و منجر به سه قهرمانی برای پژو در مسابقات ایندی ۵۰۰ از سال ۱۹۱۳ تا ۱۹۱۶ شدند.

پژو L500 R مفهومی

اما در طرف دیگر خودروی مفهومی جدید پژو با تنها یک متر ارتفاع، وزن کمتر از یک تن، آینده‌ی محصولات پژو جهت شرکت در مسابقات اتومبیلرانی را به خوبی نشان می‌دهد. این خودرو از قوای محرکه هیبریدی توسعه یافته توسط تیم اسپرت پژو بهره می‌برد. قوای محرکه L500 R از پیشرانه بنزینی با توان ۲۶۶ اسب بخار در کنار دو موتور الکتریکی تشکیل شده که روی هم توانایی تولید ۴۹۳ اسب بخار و ۷۳۰ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این میزان از توان برای رساندن خودرو به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در کمتر از ۲.۵ ثانیه کافی است. 

L500 R از خطوط زیبایی روی بدنه بهره می‌برد که از اطراف جلو پنجره آن آغاز شده و با مهارت تمام به کنار پنجره‌های جانبی رسیده است. خودروی مسابقه‌ای مفهومی پژو از رنگ‌آمیزی مشابهی با L45 بهره می‌برد. ترکیب استفاده از رنگ‌های قرمز، سفید و آبی (رنگ‌های پرچم فرانسه) در کنار رنگ‌آمیزی مشکی بخش انتهایی خودرو، علاوه بر نمایش رگه‌‌های اصلی خودرو، جلوه‌ی فوق‌العاده‌ای به آن بخشیده است. پیش از این نیز پژو این ترکیب از رنگ‌آمیزی را در 3008R HYbrid به کار برده بود.

ماتیاس هُسان مدیر بخش خودروهای مفهومی و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی پژو در خصوص L500 R گفت:

ما به وسیله‌ی معرفی این خودرو، سابقه‌ی درخشان پژو در مسابقات اتومبیلرانی را جشن گرفتیم. این خودرو از روح توانایی و نو‌آوری پژو بهره می‌برد و به خوبی توانایی ما را در تولید محصولی لوکس و توانمند به نمایش می‌گذارد. 

مهندسان و طراحان پژو برای تولید L500 R همکاری نزدیکی با یکدیگر داشتند تا بتوانند بهترین محصول ممکن را خلق کنند. این خودرو هم‌چنین از تکنولوژی داشبورد جدید پژو با نام i-Cockpit بهره می‌برد که از فرمان اسپرت با ظاهری شبیه خودروهای فرمول یک و دو هولوگرام برای نمایش اطلاعات ضروری خودرو، برخوردار است. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده