هیچ خودرویی از آمریکا وارد نشده است

هیچ خودرویی از آمریکا وارد نشده است

معاون سازمان توسعه‌ تجارت ایران، وارادات خودروهای آمریکایی به ایران را تکذیب و اعلام کرد که خودرو کالای مصرفی است و اجازه‌ی ورود آن از آمریکا به ایران داده نمی‌شود. همراه زومیت باشید.

محمدرضا مودودی درباره‌ی ورود خودروهای آمریکایی به ایران گفت:‌ «خودرو کالای مصرفی است و اجازه‌ی ورود آن به ایران داده نمی‌شود. علاوه بر این هیچ یک از افراد نمی‌توانند با توجه به وجود موارد قانونی، خودروی مصرفی را به جای خودروی سرمایه‌ای جا بزنند و برای واردات آن اقدام کنند؛ چرا که در نهایت گمرک جلوی ورود خودرو به کشور را می‌گیرد.»

معاون سازمان توسعه تجارت توضیح داد: «خودروی کالای مصرفی است اما باید بدانیم برخی خودروها مانند کامیونت‌ها، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در ردیف خودروهای تجاری یا سرمایه‌ای قرار می‌گیرند.»

مودودی در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود برخی اقدام به دور زدن قانون کرده و با جا زدن ردیف خودروهای مصرفی به جای خودروهای سرمایه‌ای سعی در واردات خودرو از کشوری مانند آمریکا دارند، تأکید کرد: «چنین مسئله‌ای صحت ندارد. خودروهای سواری، تجاری محسوب نمی‌شوند و نمی‌توان به این صورت کالا را به کشور وارد کرد. حتی اگر ثبت سفارش هم صورت گیرد و واردات انجام شود باید مجوزهای لازم در گمرک اخذ شود، چرا که قطعا بررسی‌های لازم انجام می‌شود و پس از آن اجازه ترخیص از گمرک توسط مسئولان داده می‌شود.»

به گفته‌ی معاون سازمان توسعه تجارت، صرفاً ثبت سفارش به منزله‌ی ورود کالا به کشور نیست؛ همه‌ی مسایل در مرز و گمرک مجدداً بررسی می‌شود و حتی ممکن است کالایی وارد گمرک شود اما در صورت عدم کسب مجوزهای لازم اجازه ترخیص به آن داده نمی‌شود.

منبع ایسنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید