لغو واردات خودروهای آمریکایی؛ منتظر شورلت نباشید

لغو واردات خودروهای آمریکایی؛ منتظر شورلت نباشید

مجوز ورود خودروهای آمریکایی به کشور با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت لغو شد. بر این اساس نام ۲۴ خودروی شورلت از فهرست خودروهای مجاز برای واردات در سال ۹۵ از سامانه ثبت سفارش حذف شد. همراهزومیت باشید.

مجوز ورادات خودروهای آمریکایی به ویژه شورلت باطل شد و با دستور وزیر صنعت مهعدن و تجارت دیگر هیچ خودروی آمریکایی اجازه ورود به کشور ندارد.

چند روز پیش بود که مقام معظم رهبری، با صراحت مخالفت خود را با ورود کالاهای مصرفی آمریکایی مجدد مورد تاکید قرار دادند و اعلام کردند که لزومی ندارد خودروهای آمریکایی به ایران بیایند.

ایشان به این نکته هم اشاره کردند که آمریکایی‌ها به علت مصرف زیاد و سنگین بودن این خودروها، رغبتی به خرید آنها ندارند؛ حالا در این شرایط ما بیاییم و از فلان کارخانه رو به ورشکستگی امریکا، خودرو وارد کنیم، این جای تعجب فراوان دارد.

پس از سخنان مقام معظم رهبری، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز بی‌اطلاعی از صدور چنین مجوزی در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، نامه رسمی امیرحسین قناتی، مدیرکل خودرو و نیرومحرکه این وزارتخانه را زیرسئوال برد و وعده داد که مجوز ورود خودروهای آمریکایی را لغو خواهد کرد.

حال با دستور محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت اسامی ۲۴ مدل شورلت از فهرست خودروهای مجاز وارداتی در سال ۹۵ حذف شده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع مهر
بخش دیدگاه‌های این مقاله بسته شده است و امکان ارسال دیدگاه جدید یا مشاهده‌ی دیدگاه‌هایی که پیش ‌تر در این مطلب ارسال شده بودند، وجود ندارد.