بی ام و امکان تماس و درخواست کمک اضطراری SOS‌ را در موتورسیکلت ها فراهم می کند

بی ام و امکان تماس و درخواست کمک اضطراری SOS‌ را در موتورسیکلت ها فراهم می کند

بی ام و از جمله معدود خودروسازانی است که در صنعت موتورسیکلت نیز دستی بر آتش دارد. موتورسیکلت‌های بی‌ام‌و نیز همانند خودروهای این شرکت همگی لوکس و توانمند هستند. حال غول خودروسازی باواریا دکمه‌ای در موتورسیکلت خود جانمایی کرده که امکان ارتباط راکب با مرکز تماس در مواقع اضطراری و خطر را فراهم کرده است. با زومیت همراه باشید.

بی‌ام‌و سیستم تماس اورژانسی بر روی موتورسیکلت‌ها را به صورت آپشن به مشتریان ارائه می‌کند. این دکمه‌ی SOS قرمز رنگ بر روی دسته موتورسیکلت قرار دارد تا راکب در مواقع ضروری از آن استفاده کند.

این سیستم بسیار مشابه تماس هوشمند اضطراری است که خودروسازان اروپایی بیش از ۱۵ سال است که بر روی خودروهای خود نصب می‌کنند. اروپا به تازگی قانونی تصویب کرده است که وجود این سیستم در خودروها الزامی است، هرچند موتورسیکلت‌ها فعلاً مشمول این قانون نمی‌شوند.

با فشردن دکمه تماس اضطراری موجود بر روی موتورسیکلت‌های بی‌ام‌و، مکان شما به مرکز تماس اطلاع داده می‌شود. سپس مرکز تماس تصمیم می‌گیرد که چه نوع کمکی برای شما بفرستد، مانند نیروی پلیس یا آتش نشان. مرکز تماس به طور مستقیم با مراکز امدادی اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی در ارتباط است.

موتورسیکلت BMW

این سیستم قابلیت ارتباط با مرکز تماس بی‌ام‌و به طور خودکار در تصادفات رانندگی یا سقوط از ارتفاع را دارد. در صورتی که سنسور تعبیه شده در این سیستم سقوط یا تصادف شدید را تشخیص دهد، به طور خودکار با مرکز تماس ارتباط برقرار می‌کند و عملیات امداد و نجات سریعاً آغاز خواهد شد. در صورتی که تصادف شدت بالایی نداشته باشد، سیستم به طور خودکار ۲۵ ثانیه بعد با مرکز تماس ارتباط برقرار می‌کند. در ادامه اپراتور و راکب فوریت نیاز به کمک رسانی را مشخص می‌کنند.

راکبان می‌توانند این دکمه را برای تماس با مرکز تماس فشار دهند و گزارش خودروی دیگری در محل را بدهند که نیاز به کمک رسانی و امداد دارد. بی‌ام‌و اولین شرکت آلمانی است که دکمه‌ی ذرخواست کمک یا SOS را بر روی موتورسیکلت‌های خودش تعبیه کرده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motorauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده