D60 کراس اوور FAW، محصول جدید خودروسازی راین در بازار داخلی

D60 کراس اوور FAW، محصول جدید خودروسازی راین در بازار داخلی

کراس اورهای چینی، بازار ایران را با اطلاع از علاقه‌ی خریداران به خودروهای شاسی بلند، هدف قرار داده‌اند و هر روز نام‌های جدیدی از این کلاس خودرویی به گوشمان می‌خورد. D60 کراس اوور ارزان قیمت تولید کارخانه جامپر از زیر مجموعه‌های برند FAW چین است که خودروسازی راین عرضه آن در ایران را به عهده دارد. برای آشنایی بیشتر با این خودرو همراه زومیت باشید.

هر روزه در بازار خودروی داخلی، شاهد حضور برند‌های جدیدی هستیم. نام‌هایی که به گوشمان آشنا نیست و حتی کارخانه تولیدکننده‌ آنها را نمی‌شناسیم.

خودروی کراس اوور D60 محصول شرکت جامپر یکی از زیرمجموعه‌های FAW است که در ایران با نام راین D60 تولید می‌شود. FAW در ایران با خودروی بسترن B50F یا همان آسابسترن شناخته می‌شود.

این خودروی چینی در نسخه‌های جعبه‌دنده دستی و خودکار در چین عرضه می‌شود، اما راین تنها نسخه‌ی جعبه‌دنده دستی را مونتاژ و به بازار ایران عرضه می‌کند.

اما راین D60 یا FAW Jumper D60 چه مشخصاتی دارد؟؟؟

مشخصات D60

D60 از پیشرانه‌ای با حجم ۱۵۰۰ سی‌سی و دارای ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ استفاده می‌کند. این پیشرانه قدرت خروجی ۱۰۰ اسب بخاری دارد و استاندارد آلایندگی یورو ۴ را کسب کرده است. 

D60 راین FAW

درمورد شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این کراس اوور چینی عددی منتشر نشده است. محصول مشترک راین و FAW می‌تواند تا ۱۶۸ کیلومتر بر ساعت، به سرعت خود بیافزاید.

طولی راین دی۶۰ برابر با ۴ متر و ۱۷ سانتی‌متر، عرض آن یک متر و ۷۶ سانتیمتر و ارتفاع یان خودرو یک متر و ۶۲ سانتی‌متر است. فاصله میان دو محور خودروی کراس اوور D60 نیز برابر با ۲ متر و ۵۵ سانتی‌متر است. وزن خودرو نیز ۱۲۰۶ کیلوگرم است.

D60 راین FAW

مصرف سوخت ترکیبی شاسی‌بلند شهری راین ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. با توجه به حجم باک بنزین ۴۸ لیتری، D60 می‌تواند ۷۲۷ کیلومتر بدون مراجعه به پمپ بنزین براند.

مشخصاتمیزان
نوع پیشرانهCA4GA5
حجم پیشرانه (سی‌سی)۱۵۰۰
تعدا سیلندر۴
تعداد سوپاپ۱۶
حداکثر قدرت خروجی (اسب بخار)۱۰۰
حداکثر گشتاور (نیوتن متر)۱۳۵
استاندارد آلایندگییورو۴
جعبه دندهدستی
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت)۱۶۸
حجم باک بنزین (لیتر)۴۸
مصرف سوخت (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)۶.۶
طول (میلی‌متر)۴۱۷۰
عرض (میلی‌متر)۱۷۶۵
ارتفاع (میلی‌متر)‍‍۱۶۲۵
فاصله دو محور (میلی‌متر)۲۵۵۷
وزن خالص (کیلوگرم)۱۲۰۶

پیشرانه‌ی بهتر D60 که به ایران نیامد

D60 در چین پیشرانه‌ی بهتر دیگری دارد که به همراه جعبه‌دنده‌ی خودکار ۶ سرعته استفاده می‌کند.  پیشرانه‌ی قوی‌تر D60 توسط تویوتا تولید شده است. این پیشرانه‌ی تولیدی تویوتا حجمی برابر با ۱۸۰۰ سی‌سی، ۴ سلیندر و ۱۶ سوپاپ دارد. 

D60 با پیشرانه‌ی تویوتا تا سرعت ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت می‌تواند براند؛ اما مصرف سوخت این نسخه ۷.۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد. این پیشرانه استاندارد آلایندگی یورو ۵ را دریافت کرده است.

قیمت راین D60

قیمت این خودرو در ایران هنوز اعلام نشده است. اما D60 با مشخصاتی که در ایران تولید می‌شود با آپشن‌های مختلف در چین با قیمتی مابین ۶۴۹۰۰ تا ۷۹۹۰۰ یوان چین، که معادل ۳۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تا ۴۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

گالری عکس D60 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده