بی ام و M4 F83 سریع ترین خودروی روباز جهان

بی ام و M4 F83 سریع ترین خودروی روباز جهان

شرکت‌های زیادی به تیونینگ خودروهای بی‌ام‌و می‌پردازند. حال جی‌ پاور (G-Power) تیونر مطرح آلمانی، به تقویت بی‌ام‌و M4 F83 روباز پرداخته است. عملکرد این خودرو طور قابل توجهی ارتقاء پیدا کرده است و خود را به عنوان سریع‌ترین خودروی روباز جهان معرفی می‌کند. با زومیت همراه باشید.

شرکت تیونینگ جی پاور (G-Power) محصول انحصاری دیگری عرضه کرده است. جدید‌ترین دستاورد این شرکت، نمونه‌ی تقویت شده‌ی بی‌ام‌و M4 نام دارد. جی پاور موفق به افزایش توان خروجی M4 به ۶۰۰ اسب بخار شده است. M4 دارای پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی ۳ لیتری و توربوشارژ شده است که ۴۳۱ اسب بخار توان و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. با بروزرسانی برنامه‌‌های کنترلی ماژول کنترل (ECU) به نسخه‌ی اول  Bi-Tronik 2، توان M4 به ۵۲۰ اسب بخار و گشتاور آن به رقم فوق‌العاده ۷۰۰ نیوتن متر ارتقاء پیدا کرده است.

به منظور رسیدن به توان ۶۰۰ اسب بخاری، متخصصان جی‌پاور از بروزرسانی‌های نرم افزاری در کنار ارتقای سخت‌افزاری بهره برده‌اند. بدین صورت آخرین محصول این شرکت تیونینگ در دور موتور ۶۵۰۰ دور بر دقیقه، ۶۰۰ اسب بخار و هم‌چنین ۷۴۰ نیوتن‌متر گشتاور را در بازه‌ی ۴۰۰۰ تا ۵۵۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند.

بی ام و M4 F83

M4‌جی‌پاور ارتقای زیادی در بخش شتاب تجربه کرده است. این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت تنها به ۳.۷ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت. هم‌چنین به لطف حذف محدود کننده‌ی حداکثر سرعت M4، سرعت نهایی این خودرو به ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

صدای منحصر به فرد اگزوز‌های خروجی محصولات هر شرکت تیونینگ را می‌توان مشخصه و امضای آن‌ها عنوان کرد. جی‌پاور (G-Power) نیز در همین راستا از سیستم اگزوز سفارشی فوق العاده سبک و از جنس تیتانیوم استفاده کرده است که صدای گوش‌نوازی از طریق چهار خروجی اگزوز فایبرکربنی ۹۰ میلی‌متری تولید می‌کند.

در نهایت، به منظور دستیابی به بالاترین سطح عملکرد، G-Power از سیستم تعلیق قابل تنظیم G4M RS و دو جفت رینگ ۲۱ اینچی و آلومینیومی Hurricane RR استفاده کرده است. تایرهای 245/30R21 در محور جلو و 295/25R21 در محور عقب نیز عملکرد خوب این خودرو را تضمین می‌کنند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده