مینی پنج خودروی جدید ارائه می کند

مینی پنج خودروی جدید ارائه می کند

قطعا خودروی مینی معروف مستر بین یا روان آتکینسون (Rowan Atkinson) رو به یاد دارید. مینی خودروی شهری جمع و جور است که در مدل‌های اخیر این شرکت نشانی از نام برند آن را مشاهده نخواهید کرد. این شرکت اخیرا برنامه‌ی خود را برای ارایه‌ی پنج مدل جدید ارایه کرده است. برای آشنایی بیشتر با خودرو‌های جدید مینی، با زومیت همراه باشید.

مینی در آینده‌ای نه چندان دور از پنج مدل جدید خود که بر پایه پلتفرم UKL تولید می‌شوند، رونمایی خواهد کرد. این پلتفرم توسط بی‌ام‌و توسعه داده شده است که برای خودروهای دیفرانسیل جلو و چهار چرخ محرک کارایی دارد. این خبر در پی کاهش فروش مینی در مدل‌های کوپه، رودستر و پیسمن (Paceman) منتشر شده است.

خودروی مینی

پس از عرضه مدل کانتریمن (Countryman) و نسخه هیبرید پلاگین آن، از زمان ارائه مدل‌های هاچبک دو درب که به سال ۲۰۱۲ برمی‌گردد، شاهد عرضه خودروی جدیدی در این کلاس توسط مینی نبوده‌ایم. این بدان معنا است که مدیران ارشد مینی در حال برنامه‌ریزی برای نسل جدید محصولات این شرکت بودند که بتواند برند مینی را به یدک بکشد و در عین حال از ایده‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده است استفاده بهینه بکند. برخی از این تجارب کسب شده توسط مدل‌های مینی لیوینگ (Mini Living) و مینی فشن (Mini Fashion) بدست آمده است. با این حال مرکز طراحی و توسعه‌ی مینی هرگز از ارائه طراحی‌های مختلف دست نمی‌کشد و همواره به دنبال ارایه‌ی طرح‌های جدید است. با توجه به اظهارات مدیران مینی سباستین ماکنسن (Sebastian Mackensen) و پیتر شوازنبار (Peter Schwarzenbauer)، پنج مدل جدید و ابرقهرمان (بنا به گفته‌ی مسئولان این شرکت) قرار است که به احیای این برند سرشناس کمک کنند.

خودروی مینی

در حال حاضر، این پنج نمونه ارائه شده شامل سدان کول‌باکس (CoolBox)، نسخه‌ی مینی ون رمبا (Rumba)، نمونه‌ی کوچک شهری مینی مینی (MiniMini)، نسخه‌ی رودستر سوپرلگرا (Supperleggera) و کراس اور جمع و جور که تراولر (Traveller) نام دارد، است. طراحی مفهومی نسخه رودستر آن پیش‎تر رونمایی شده بود. دو نسخه پیشنهادی دیگر نیز در حال آزمایش است که شامل نمونه‌ی چهار درب پیسمن (Paceman) و نسخه‌ی تمام الکتریکی آن است.

خودروی مینی

خودروی مینی

به گزارش AUTOMOBILE از میان این پنج ابرقهرمان نسخه‌های مینی مینی، سوپرلگرا و رومبا بسیار به تولید انبوه نزدیک‌تر هستند. با این وجود مشکلاتی برای این سه نسخه ذکر شده وجود دارد که شامل اندازه‌ی مدل رومبا، نبود پلتفرمی مناسب برای نسخه‌ی مینی مینی و ظرفیت قیمتی بالا برای نسخه‌ی سوپرلگرا است. در حالی که طول و فاصله میان دو محور پلتفرم UKL قابلیت انعطاف زیادی دارد ولی عرض آن ثابت است. یعنی خودروهای مینی همواره برچسب خودروی شهری را به همراه خواهند داشت که در دسته خودروهای کوچک تلقی می‌شوند و کوچک‌تر از خودروی مینی هاردتاپ (Hardtop) است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motortrend
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده