رئیس شورای رقابت: دلالان خودرو بساطشان را جمع کنند

رئیس شورای رقابت: دلالان خودرو بساطشان را جمع کنند

رئیس شورای رقابت اعلام کرد که دلالان و واسطه گران بساط خود را جمع کنند زیرا اقتصاد کشور در دولت فعلی به سمت شفافیت پیش می‌رود. بازار خودروهای ۱۵۰۰ سی‌سی‌ داخلی انحصاری است و تا زمانی که انحصاری بماند شورای رقابت دستورالعمل قیمت‌گذاری آن را تعیین کند.  همراه زومیت باشید.

رضا شیوا رئیس شورای رقابت گفت:«واضح است که فعلاً قیمت خودروهای زیر ۱۵۰۰ سی‌سی داخلی همچون سال گذشته توسط شورای رقابت تعیین و نظارت می‌شود و تشکیلات دیگری حق دخالت، قیمت گذاری و تعیین دستورالعمل را ندارد.»

رئیس شورای رقابت ادامه داد:«در صورتی که در جلسات آینده شورای رقابت تصمیماتی برای تعیین قیمت در جایی به غیر از شورا گرفته شود، قیمت‌گذاری آن در خارج از شورا قانونی می‌شود و گرنه در حال حاضر همه امور بر اساس ضوابط و اصل ۴۴ و اصل ۹ قانون پیش می‌شود.»

او افزود:«با توجه به این مسائل، خودروهای زیر ۱۵۰۰ سی‌سی ساخت داخل کشور چون بازارشان انحصاری است باید شورای رقابت دستورالعمل آن‌ها را تعیین کند برای قیمت‌گذاری سال جدید منتظر اطلاعات تورمی سال گذشته و اطلاعات مربوط به کیفیت و بهره‌وری هستیم تا بر مبنای آنها تصمیم‌گیری برای قیمت‌گذاری سال ۹۵ را انجام دهیم.»

به گفته رئیس شورای رقابت، این روزها گفت‌وگوهایی در مورد برگشتن قیمت‌گذاری به حاشیه هستیم که باید به این افراد گفت که دیگر اقتصاد کشور به سمتی می‌رود که از اقتصاد دلالی و واسطه گری دور شویم. عزم شورای رقابت بر این است که همه چیز شفاف شود و اجازه داده نخواهد شد که تعداد انگشت شمار برای خودروهای داخلی قیمت‌گذاری کنند که تعداد بسیار زیادی از هم‌وطنان مصرف کننده آن هستند.

رضا شیوا تصریح کرد:«باید این افردا متوجه باشند که دولت جدید بر مبنای اقتصاد علمی، کارشناسی و تخصصی عمل می‌کند و به دنبال حاشیه، واسطه‌گری و دلالی نیست و چنین افرادی باید بساط خود را جمع کنند. اگر بازار خودرو رقابتی شود شورای رقابت علاقه‌ای به تنظیم دستورالعمل ندارد ولی تا زمانی که تولید کشور به شکل امروزی باشد نظارت بر قیمت این تولیدات باید مانند قبل ادامه یابد.»

رئیس شورای رقابت اعلام کرد:«البته همانطور که گفتم شورای رقابت در آینده، بار دیگر تشکیل جلسه خواهد داد و درآن تصمیم‌گیری می‌شود که آیا وضعیت نسبت به گذشته تغییر کرده است یا خیر؟ که بر مبنای آن تصمیم‌گیری کند. ولی باید دانست که وضعیت تغییر نکرده است چون نه سرمایه‌گذاری به کشور وارد شده و نه خودروساز تولیدات جدید به بازار ارائه کرده است. در حال حاضر فقط خودروهای وارداتی به بازار ارائه شده است که بخشی از آنها نیز چینی‌اند.»

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع ایسنا
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده