هیوندای در اندیشه‌ی عرضه‌ی ابرخودرو با برند جنسیس

هیوندای در اندیشه‌ی عرضه‌ی ابرخودرو با برند جنسیس

هیوندای، شریک تجاری کیا، چندی پیش با ثبت علامت تجاری جنسیس، قدمِ رو به جلوی بزرگ دیگری برداشت. حال این غول خودروسازی کره برای اثبات توانایی‌های خود در اندیشه‌ی عرضه‌ی سوپراسپرت است. در ادامه با زومیت همراه باشید.

شرکت‌های آسیایی مطرح مانند نیسان، هوندا و تویوتا برای فروش بهتر محصولات رده‌ بالای خود در بازارهایی که توان خرید بالاتری دارند، زیر مجموعه‌هایی به وجود می‌آورند و با نام و محصولاتی جدید به انتظار مشتریانی خاص می‌نشینند. این ترفند به عنوان یک اصل بازاریابی سالها است که جواب خود را به خوبی پس داده است؛ پس چرا یکی از با برنامه‌ترین و جاه‌طلب‌ترین خودرو سازان آسیا که در طی کمتر از ۲۰ سال به همه‌ی بازارهای مهم خودرویی جهان نفود کرده ،این کار را انجام ندهد؟

چند سالی از ملحق شدن یکی از طراحان تاثیرگذار آئودی به هیوندای می‌گذرد و طی این مدت آقای پیتر شرایر واقعا روحی تازه به کالبد هیوندای و کیا دمیده است، اما یکی از کسانی که به تازگی به تیم طراحی هیوندای و جنسیس اضافه شده، طراح سابق لامبورگینی و بنتلی، آقای لوک دانکروک است.

طی نمایشگاه اتومبیل نیویورک ۲۰۱۶ که به تازگی به پایان رسیده و بر اساس صحبت‌های گروه طراحی هیوندای-کیا، می‌توان مطمئن شد که ابرخودرویی با برند جنسیس در آینده به خیابان‌ها خواهد آمد.

پیتر شریر به خبرنگاران گفت:

تمایل بسیاری داریم تا با این برند یک اتومبیل بسیار اسپرت تولید کنیم و خط تولید جنسیس را به رونق بیندازیم اما این کار مدتی طول می‌کشد و ما به زمان نیاز داریم اما این خودرو در نهایت چیزی شبیه به همین اتومبیل خواهد بود؛ ولی تا آن زمان ما نیازمند صحبت‌های بیشتری در مورد نحوه توسعه و عملکردش هستیم.

لوک دانکروک که پیش از این طراحی لامبورگینی گالاردو، مورسیه لاگو و بنتلی EXP 10 را در پرونده‌ی خود دارد نیز خوشبین به نظر می‌رسد و می‌گوید:

من هیچ رازی را برملا نمی‌کنم. این پروژه مانند فرزند من است. طراحی و ساخت یک ابر ماشین یکی از جذابیت‌های ساخت و پرورش یک برند است. اجازه بدهید این طور بگویم که مایلیم این پروژه را به صورت منطقی و سنتی قدم به قدم پیش ببریم اما این خودرو می‌تواند نمایی باشد از چیزی که تولید خواهد شد.

هر دوی این طراحان از گروه معظم فولکس واگن به هیوندای مهاجرت کرده اند. گروه فولکس واگن در حال حاضر تملک آئودی، لامبورگینی، بوگاتی، بنتلی و سیات اسپانیا را دارد.

 پیتر شرایر در حال حاضر رییس کل بخش طراحی هیوندای و یکی از سه رییس کیا محسوب می‌شود.

لوک دانکروک هم که به تازگی به کمک همکار قدیمی خویش، پیتر شریر پیوسته و در اداره کردن دفتر مرکزی برند جدید جنسیس به وی کمک می‌کند.

 نام خودروی مفهومی که در عکس‌ها مشاهده می‌کنید هیوندای  N2025 Vision Grand Turismo Concept  است که به واسطه‌ی آن هیوندای از سری جدید اسپرت N خود رونمایی کرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع autoblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده